уторак, 05.03.2013, 11:32 -> 15:28
Страдивари код бугарских мафијаша
Бугарска полиција пронашла је у стану „ромског барона“ Љубена Миланова у Софији Страдиваријеву виолину, за коју се сумња да је пре три године украдена у Лондону од познате виолинисткиње Мин Чин Ким.
У току је акција бугарске полиције којом покушава да спречи продају Страдиваријеве виолине, за коју се сумња да је украдена пре три године у Лондону.
Бугарска полиција је спасла виолину од продаје за 300.000 евра мада је њена реална вредност најмање седам пута већа, пише Комсомолскаја правда.
Лист наводи да је посао требало да буде обављен у Софији у стану „ромског барона" Љубена Миланова, брата свим светским полицијама познатог Христе Вербанова Папија.
Приликом претреса стана Миланова пронађено је и седам слика познатих европских мајстора. Слике су биле већ скинуте с рамова, спаковане и спремне за продају.
Иако полиција не спекулише коме је могла да припада Страдиваријева виолина, претпоставља се да је реч о инструменту који је 2010. украден чувеној Јужнокорејки Мин Чин Ким, која је наступала са Лондонским симфонијским оркестром.
Наиме, Мин Чин Ким је виолину купила 2000. године, а украдена јој је јесени 2010. на лондонској станици Јустон, када је виолину вредну скоро два милиона долара оставила поред телефонске говорнице и отишла да купи кафу.
Са виолином су нестала и два гудала, вредна око 70.000 долара. Убрзо су ухапшена тројица ирских Рома који су виолину украли, али до вредног инструмента из 1698. године полиција, упркос напорима, није могла да дође.
Да све буде трагичније, ова тројица покушала су да продају Страдиваријевих руку дело за само 100 фунти случајном пролазнику.
Тако је било све донедавно, када је инструмент пронађен у стану Миланова.
На тај сигнал, из Лондона су ка Софији кренули експерти да провере аутентичност укреденог Страдиварија, пише московски лист.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 8
Пошаљи коментар