Читај ми!

Укротио талас висок 30 метара!

Какав призор на обали португалског градића Назара! Екстремни сурфер Герет Мекнамара успео је да овлада џиновским таласом високим 30 метара. Уколико стручњаци потврде ове податке, Герет ће оборити сопствени рекорд у Гинисовој књизи.

Познати сурфер Герет Мекнамара успео је да обори светски рекорд „јахања" на највећем таласу.

Овај адреналински зависник је у Назару, у Португалији, савладао талас висок више од 30 метара.

Изазивач ђавола који живи на Хавајима и до сада је држао светски рекорд у сурфовању, а прошле године је успео да се „провоза" на таласу висине 24 метра, такође у Назару у Португалији.

Његов нови рекорд тек треба да се верификује, али ако је судити по спектакуларним фотографијама и видео-снимцима који су настали тог дана, нема сумње да ће Мекнамара у своју биографију уписати још један невероватан успех.

Његово име познато је у свету екстремних спортова, а његова специјалност је сурфовање на џиновским таласима, било да је реч о немирним морима и океанима или о плимским таласима на глечерима Аљаске.

Број коментара 16

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 09. јун 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом