петак, 10.08.2012, 19:57 -> 20:53
štampajМесто где се лаже за све паре!
Што је већа лаж, већа је и награда! Па где то има? Једанпут годишње у Дрлачама, код Љубовије, на „Лажијади“, где, само тада, нико не одговара „за велику обману јавности“.
Већ две деценије у Дрлачама код Љубовије, сеоско Друштво лажова организује „Лажијаду", необичну манифестацију, која уз такмичење у лажима има и друга необична надметања.
Захваљујући духовитим, а добронамерним такмичарима, и доброј забави, што је превасходно и циљ ове манифестације, „Лажијада" у Дрлаче доводи све више гостију, чак и из иностранства.
Ни лаж ни превара, а ипак у духу манифестације – пуцање канапа, клели су се, није било планирано, па су победници изостали.
У другој дисциплини – ношењу сопствене жене – нисмо сигурни да је лаж избегнута – веродостојност брачног статуса нико није проверавао, а победник ипак ликовао.
Лаж уздигнута на ниво такмичарске дисциплине, овде се доводи само у везу са забавом – никако користољубљем. А шпоретом пуним жара на речном дну, због кога се из Дрине ваде печене пастрмке, и мачкама које једу угаљ и избацују нафту, био би задивљен и барон Минхаузен.
Не дешава се ово само у Дрлачама. Исто такмичење одржава се и у Монтани, са строгим пропозицијама. Тамо могу учествовати само аматери, а никако адвокати или политичари, јер су њихове вештине без премца. И то је управо додирна тачка америчког и српског такмичења.
„Мислим да је изузетно, фантастично гледати људе како се забављају овде. Заиста феноменално", каже гост из Калифорније Стен Мекдоналд.
А дилему да ли се више лаже пре избора или после пецања, овде крај Дрине, и 260 километара од српске престонице, нису могли да разреше ни најискуснији лажови.
И наравно, за све ове лажи, по обичају, нико није одговарао – чак су се и награде добијале.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар