Читај ми!

Заставе вредне 785.000 долара

Колекција од 12 америчких морнаричких застава, од којих настарија датира с краја 18. века (и једина није продата), нашле су нове власнике на аукцији, за 785.000 долара.

Колекција ретких и историјских поморских застава, укључујући и заставу стару два века која се вијорила изнад брода „Конститушн" (Constitution), продата је за 784.500 долара на аукцији у Филаделфији.

Аукцијска кућа „Фриман" саопштила је да је 12 застава до скоро било у власништву покојног Х. Ричарда Дитриха млађег.

Аукцијска кућа наводи да је 11 застава са „Конститушна" продато заједно са топовским ђулетом са тог брода. Најстарија застава с краја 18. и почетка 19. века са 13 звезда и осам пруга није продата.

„Конститушн" је познат и као „Стари гвоздени" и најстарији је ратни брод који је и даље у води. Насукан је у Бостону, преноси АП.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 13. новембар 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом