Читај ми!

Двоглава корњача са шест ногу

Посетиоци Природњачког музеја у Кијеву имају прилику да виде живу корњачу са две главе и шест ногу! Реч је заправо о сијамским близнакињама које су у једном оклопу срцастог облика.

Жива корњача са две главе и шест ногу изложена је у Природњачком музеју у Кијеву где ће посетиоци моћи да је виде током наредна два месеца.

Гмизавац, стар пет година, има оклоп у облику срца широк десетак центиметара.

„Реч је заправо о корњачама сијамским близнакињама које деле поједине унутрашње органе", рекао је за АФП организатор изложбе, зоолог Јури Јурављов.

„Корњача има две главе, два срца, четири предње ноге, али две задње и један систем органа за варење", објаснио је Јурављов.

Две главе имају различити карактер и свака вуче на своју страну. Воле и различиту храну. Једна више воли зелено поврће, а друга поврће топлијих боја попут шаргарепа и паприка.

Корњача, која је очигледно резутат мутације, није се излегла у дивљини, а на изложбу ју је донео узгајивач дивљих врста.

С таквом аномалијом, тврде биолози, корњача би у природи брзо угинула.

Ова врста корњача иначе потиче из степа централне Азије и може да живи до 50, а поједини примерци чак и до 60 година.

Број коментара 4

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 22. септембар 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом