Читај ми!

Incident tokom leta italijanske vojne akrobatske grupe, povređen pilot

Jedan pilot lakše je povređen nakon incidenta tokom trenažnog leta poznate italijanske vojne akrobatske grupe, koja se smatra za jednu od najboljih na svetu.

Avioni vojne akrobatske grupe “Freče trikolori” izvodili su trenažni let iznad Aerodroma “Pantelerija” koji se nalazi na istoimenom ostrvu u Sredozemnom moru u blizini Sicilije.

List Mesađero navodi da, kako se vidi na snimku objavljenom na društvenim mrežama, pilot jednog od četiri aviona u grupi, koja je učestvovala u vežbi akrobatskih figura, krilom dodiruje drugi koji izgleda da dodiruje još jedan.

Tri pilota koji su bili u toj grupi uspela su potom da bezbedno prizemlje letelice, osim jednog koji je sleteo sa piste na travu. Tom prilikom avionu je otpao točak, a pilotu je lakše povređana noga.

U trenažnom letu učestvovala je još jedna grupa od pet aviona.

“Freče trikolori” je akrobatska grupa Italijanskog ratnog vazduhoplovstva.

Osnovana 1961. godine, ta grupa izvodi vazdušne akrobacije koristeći avione “ermaki” MB-339, obojene u karakteristične boje italijanske zastave (zeleno-belo-crveno), što im daje nadimak "trikolori" (trobojka).

Njihovi nastupi uključuju precizne formacije i složene manevre, a često se pojavljuju na aero-mitinzima i nacionalnim proslavama. Smatraju se jednom od najboljih akrobatskih grupa na svetu.

четвртак, 08. мај 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом