Bomba na putu u Avganistanu, poginulo sedmoro civila

U eksploziji bombe na putu u Avganistanu poginulo je sedmoro civila, među kojima dvoje dece. Niko za sada nije preuzeo odgovornost za bombaški napad u okrugu Džagatu, u provinciji Gazni, prenosi AP.

Prema lokalnim vlastima, tri žene, dvoje dece i dva muškarca poginuli su kada je njihovo vozilo naletelo na bombu na putu.

Prema izveštaju Ujedinjenih nacija objavljenom u julu, 1.282 ljudi je poginulo u oružanim sukobima u Avganistanu u prvih šest meseci 2020. godine, a stotine su ranjene.

Žene i deca su i dalje nesrazmerno pogođeni direktnim i indirektnim posledicama oružanog sukoba, i čine više od 40 odsto ukupnih civilnih žrtava, uključujući i ubijene i ranjene, saopštile su UN.

Očekivani početak razgovora između avganistanske vlade i talibana odložen je nakon što je Kabul rekao da neće osloboditi poslednjih 320 zarobljenika talibana koje drži dok pobunjenici ne oslobode još zarobljenih avganistanskih vojnika.

четвртак, 23. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом