недеља, 11.09.2011, 08:59 -> 11:39
štampajIzgorele barake u romskom naselju
Tri barake izgorele u požaru u romskom naselju na starom aerodromu u Kraljevu. Povređenih nije bilo. Opušak bačen u seno najverovatnije izazvao požar.
U romskom naselju na starom aerodromu u Kraljevu juče oko 18 časova izbio je požar u kojem su izgorele tri barake.
Povređenih nije bilo, a brzom intrevencijom varogasaca sprečeno je širenje požara na ostale objekte u naselju, u kojem živi oko 150 Roma.
Uzrok požara zvanično nije saopšten, a naverovatnije da ga je izazvao opušak bačen u seno skladišteno na samom ulazu u naselje.
Potpredsednik opštine zadužena za rad i socijalnu politiku Milan Jovanović rekao je da opština pokušava da obezbedi tri slobodna kontejnera, kako bi se smestili Romi kojima su izgorele barake.
Jovanović kaže da ukoliko ne budu uspeli da obezbede kontejnere, postaviće šatore.
Komesar za izbeglice Slobodan Stanišić rekao je da je reč o Romima koji su izbegli sa Kosova a da je u ovom trenutku Komesarijat bespomoćan.
Čak i ukoliko bi se pronašao novac, Komesarijat ne bi mogao da pronađe mesto gde bi mogli da smeste Rome, rekao je Stanišić.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар