Читај ми!

Gamzigradska banja oglašena za prodaju - peti put

Društveno preduzeće "Romuliana" u Gamzigradskoj banji prodaje se krajem aprila, posle četiri neuspešna pokušaja privatizacije. Početna cena je mnogostruko niža od početne. Potencijalni kupac bi mogao za 350 hiljada evra da kupi veliku imovinu u banji ili da za taj novac pazari stan od 100 kvadrata u Beogradu.


Sedam godina DP " Romuliana" čeka novog vlasnika.

Neuspele prodaje snizile su cenu DP Romuliana, na svega 350 hiljada evra. Za taj novac budući kupac moći će da dobije čak 12 objekata sa pet hiljada kvadrata ali i parkove i šetališta.

U regionalnoj agenciji za razvoj istočne Srbije smatraju da je prodaja preduzeća "Romuliana" izuzetna poslovna prilika.

“Svako ko misli da se bavi turizmom nema bolje i povoljnije opcije nego što je to "Romuliana", jer je ovo jedinstvena prilika da neko može da postane, de fakto, vlasnik jedne banje i da ceo taj prostor kreira po svojoj želji”, navodi Vladan Jeremić, direktor RARIS.

Lekovitost izvora termomineralne vode odavno je potvrđena, a zavod za rehabilitaciju ima pacijente cele godine.

“Lekovitost Gamzigradske banje je već sada prepoznata ne samo na teritoriji Srbije već i u susednij Bugarskoj, tako da bi šteta bila da se delatnost Gamzigradke banje uništi”, ističe dr Rade Kostić, direktor RH centra u Gamzigradskoj banji.

Privatizacija turističkog kompleksa upotpunila bi smeštajne kapactete, za kojima već postoji potražnja, zbog lečenja. Sa druge strane, blizina rimske carske palate "Felix Romuliana" na kojoj je počela izgradnja vizitorskog centra, koji projektuje i 3 puta više posetilaca, sa dosadašnjih 40.000 godišnje, umnogome će povećati broj turista koji bi se zadržali u Gamzigradskoj Banji.

уторак, 13. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом