U Topličkom okrugu trenutno stabilna situacija sa koronavirusom
Prethodnih dana Toplički kraj je bio žarište zaraze koronavirusom. Prema podacima Kriznog štabas situacija je sada stabilna.
To pokazuju i rezultati testiranja u poslednjih pet dana. Procenat zaraženih je 10 odsto od brja testiranih a to je na nivou republičkog proseka. U toku jučerašnjeg dana testirano je 80 ljudi, pozitivnih je bilo 8.
Milan Aranđelović, načelnik Topličkog okruga, kaže da je urađen test policijskih službenika i njihovih porodica. Tri policajca su pozitivna na koronu i pet članova porodica, kada je reč o Prokuplju. U ostalim opštinama Topličkog okruga stvari su prilično stabilne, u Kuršumliji i Žitorađi izuzetno stabilne, U Kuršumliji su juče od 25 testiranih registrovali dvoje novoobolelih.
" Što se Žitorađe tiče, imaju samo jednog pozitivnog. U Blacu, kompletnu situaciju prati i vodi Institut za javno zdravlje iz Niša, epidemiolozi koji tamo rade, pre svega profesor Tiodorović sa svojim epidemiolozima. Za Dom u Trbunju on je od samog starta predložio karantin u karantinu, meru koju je predlagao i na drugim mestima. On kaže da su te mere urodile plodom i da je sve bolja situacija u Domu u Trbunju. U ostalim institucijama i ustanovama i kod građana u Blacu, situacija je izuzetno stabilna. Devet radnika Doma Zdravlja je pušteno kućama. Juče je preko 15 pacijenata vraćeno Blacu. Možemo slobodno reći da je sveopšta situacija u Topličkom okrugu stabilna," izjavio je Milan Aranđelović, načelnik Topličkog okruga.
Ukupan broj zaraženih u Topličkom okrugu je 150, jer su ponovljena testiranja u Blacu pokazala znatno manji broj pozitivnih u Trbunju. Dom u Trbunju i Dom Zdravlja u Blacu su, zajedno sa pripadnicima vojske RS, dezinfikovali ruski stručnjaci. Oni to sada rade u Domu Zdravlja i bolnici u Prokuplju.
Коментари