U Kikindi promovisan ženski školski i vrhunski sport

Školske sportske sekcije imaju važniju ulogu u otkrivanju talenata nego sportski klubovi, a stručnjaci tvrde da je trenutno najvažnije mladima približiti rekreaciju i zdrave navike. Posebnom manifestacijom u Kikindi promovisan je ženski školski i vrhunski sport.

Kuglašice, rukometašice, karatistkinje, atletičarke, strelkinje, ukupno više od dve stotine bivših i sadašnjih takmičarki iz dvadesetak sportova predstavili se kikindskim osnovcima u manifestaciji "Sa ljubavlju od rekracije do medalja" kojom je u Kikindi promovisan ženski školski i vrhunski sport.

Na parketu sportskog centra "Jezero" od elegancije gimnastičkih vežbi, do takmičarki borilačkih sportova.

Dunja Boćan trenira kik-boks od sedmog razreda: "Volim tu borilačku veštinu zato što su iskombinovane tehnike i udarci. Radimo mečeve i borbe su veoma zanimljive."

Nekadašnje takmičarke iz Kikinde, svetske, evropske i balkanske prvakinje, sada u ulozi promocije ženskog sporta.

"Sada sam trener, sada prvim male, mlade šampione i naravno usmeravam što više da se bave sportom, zdravim naćinom života, to jest lepšom stranom medalje", naglašava karatistkinja Tanja Sili.

Svetlana Mirčić Vukobrat, iz Školskog sportskog saveza Kikinde, kaže da devojčice u periodu puberteta često napuštaju sport:

"I zato su sa nama ovde učenice četvrtog, petog i šestog razreda u publici, da vide sve na jednom mestu i da probaju da odaberu neki sport kojim žele da se bave."

Rad školskih sportskih sekcija važan je za rano prepoznavanje talenata više nego što to omogućuju sportski klubovi.

"Sport kao stil i način života je nešto što zaista ima veliki značaj i mi se trudimo svi zajedno putem ovakvih i sličnih manifestacija da deci ukažemo na te prave vrednosti", ističe Ivana Jovanović, predsednica Sportskih igara mladih Srbije.

Potreba za fizičkom aktivnošću dece i mladih danas, po rečima stručnjaka, izraženija je nego ikad, nivo fizičke aktivnosti nije zadovoljavajućeg obima, ni intenziteta, a posebno su ugroženi mladi u urbanim sredinama.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 06. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом