Gužve na prelazima, na Horgošu se čeka oko pet sati

Na Horgošu se na ulazak u Srbiju čeka oko pet sati. Na Kelebiji, na ulazak u našu zemlju takođe je potrebno veliko strpljenje, jer se u koloni čeka između dva i tri sata. Na Batrovcima na ulazak u zemlju zadržavanja su sat i po, dok je na putu ka crnogorskom i grčkim morima zadržavanje na Gostunu i Preševu pola sata.

Najveća gužva je na izlazu iz Mađarske, na prelazu Reske, gde putnici čekaju pet sati stigli do graničnog prelaza Horgoš, a kolona automobila u susednoj zemlji duga je oko osam kilometara.

Kako javlja dopisnik RTS-a, čekanja su duga  jer, mađarski carinici kontrolišu svako vozilo i svakog putnika, pa se preporučuje korišćenje alterantivnih prelaza, gde su zadržavanja nešto kraća. Za 12 časova ovuda je prošlo 10.000 vozila.

Tek u nedelju uveče očekuje da pritisak popusti.

Na ulazu u Srbiju, na Horgošu, policijska i carinska kontrola obavlja se u svih šest raspoloživih ulaznih traka, a putnička vozila se zadržavaju do 60 minuta.

Da bi stigli do mađarskog prelaza Reske, vozila se u međuprostoru između dve granice zadržavaju najmanje još dva sata.

Da bi ušli u Srbiju, na graničnom prelazu Tompa - Kelebija putnički automobili čekaju oko dva sata na prelazak granice.

Na integrisanim mađarsko-srpskim graničnim prelazima Reske-Horgoš 2 i Ašothalom-Bački Vinogradi koji rade od 7 do 19 časova, na ulazu u Srbiju se tokom dana čekalo oko dva sata.

Na prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije čeka se dvadesetak minuta, ali su sa Hrvatske strane i dalje kilometarske kolone, pa se na ulazu u Srbiju čeka sat i po, navodi izveštač RTS-a. Ovog i prethodnog vikenda prelaz je prošlo 30.000 vozila i 100.000 putnika.

Putnicima se savetuje da umesto Batrovaca izaberu preostalih pet aletarnativnih prelaza na kojima se prosečno čeka pola sata.

Ista situacija je i na izlazu iz zemlje, na graničnom prelazu Gradina sa Bugarskom zadržavanja su oko 150 minuta, dok se na graničnom prelazu Preševo na ulazu u Makedoniju čeka oko 30 minuta, navodi AMSS. 

Na prelazima sa Crnom Gorom na prelazu Gostun čeka se oko pola sata a na prelazu Jabuka su na izlazu zadržavanja oko 60 minuta, a saobraćaj je pojačanog intenziteta i na ulazu u zemlju.

Sezona godišnjih odmora je u punom jeku, a vikend u poslednjim danima jula označava špic letnje turističke sezone koji protiče u znaku velike smene turista, sa velikim brojem stranih državljana koji prolaze kroz našu zemlju ka istoku ili zapadu Evrope.

Najopterećeniji je Koridor 10, a konstantno jak priliv, vozila i povremeni talasi su razlog dužeg zadržavanja na pojedinim naplatnim rampama i graničnim prelazima ovog koridora na koje vozači moraju biti spremni. Sa povremeno usporenom vožnjom treba računati i na obilaznici oko Beograda.

Iz JP "Putevi Srbije" podsećaju da su otvoreni svi raspoloživi kanali za naplatu putarine, ulažu se maksimalni napori i koriste sva raspoloživa sredstva kako bi se ubrzala prohodnost, međutim na naplatnoj stanici Stara Pazova, iz pravca Subotice prema Beogradu, zadržavanje na naplati je 15 minuta.

Na naplatnoj stanici Sirig, iz pravca Novi Sad prema Subotici, zadržavanje vozila na naplati je 20 minuta, na ostalim naplatnim stanicama na auto-putevima u Republici Srbiji nema zadržavanja.

Od 29.07. do 02.08. zbog radova na lokalnom putu od isključenja za aerodrom sa auto-puta iz pravca Beograda, do aerodroma "Nikola Tesla" doći će do izmena u režimu saobraćaja.

Do aerodroma "Nikola Tesla" iz pravca Beograda (auto-putem) stizaće se preko petlje "Dobanovci" gde će se vršiti promena smera kretanja i suprotnim smerom (Šid-Beograd) saobraćati do aerodroma.

Izvode se radovi na obonovi kolovoza, na državnom putu I A reda broj 1, deonica od Subotice do Beograda, u pravcu Subotica–Beograd. Saobraćaj će se u zoni petlje Novi Sad sever kod službenog prolaza preusmerava na levu (preticajnu) kolovoznu traku. Radovi se izvode od 27.07. do 30.09.

Zbog radova na popravci i asfaltiranju kolovoza, na državnom putu I A reda broj 1, na deonici od Paraćina do Ćuprije, u smeru Niš–Beograd, saobraćaj će se od 29.07. do 30.07.2017. do 17 časova odvijati levom (preticajnom) kolovoznom trakom.

Pojačan saobraćaj u Hrvatskoj, zastoji i kolone vozila

U Hrvatskoj je saobraćaj i večeras pojačan posebno ka moru, a i unutrašnjosti, na glavnim putevima, javio je Hrvatski autoklub (HAK).

Zbog vrlo intenzivnog saobraćaja, turističke sezone, gužve, zastoji i kolone su na većini graničnih prelaza sa Slovenijom, BiH, Srbijom (Bajakovo, Tovarnik, Ilok, Erdut, Batina...), Crnom Gorom (Karasovići).

Pred naplatom Lučko u smeru Zagreba kolona je oko dva kilometra, povremeno su zastoji od Karlovca prema Zagrebu, a na A3 Bregana-Lipovac pred graničnim prelazom Bajakovo kolona je oko tri kilometara, dok je na putu Goričan-Zagreb pred naplatom Goričan kolona prema Mađarskoj oko kilometar, prenosi Hina.

Zbog saobraćajne nesreće na Jadranskoj magistrali u Šibeniku, vozi se usporeno, jednim trakom. 

Zbog požara je za sav saobraćaj zatvoren put Arbanija-Žedno na Čiovu.

Pojačan je promet i u trajektnim pristaništima prema ostrvima kao i u lukama Zadar, Split, Dubrovnik. 

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 05. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом