Читај ми!

Uhapšen muškarac osumnjičen da je ubio 19-godišnjeg dostavljača pice u Hrvatskoj

Hrvatska policija saopštila je da uhapšen muškarac koji se sumnjiči da je ubio 19-godišnjeg dostavljača pice u gradu Drnišu. Jake policijske snage na širem drniškom području intenzivno su od subote uveče tragale za 50-godišnjim K. A.

Zločin se dogodio u subotu oko 23 sata na terasi porodične kuće K. A., a grad je od tada bio pod policijskom opsadom.

Zbog potrage bili su zatvoreni svi ulazi i izlazi iz grada, a građani su bili pozvani da ne napuštaju domove i spuste roletne na prozorima.

U ranim jutarnjim satima, policija ga je savladala i uhapsila:

"Policijski službenici su ga u 2:30 uočili na području Drniša, na prilazu gradu. Brzom reakcijom su ga svladali uz uporabu sredstava prisile, odnosno tjelesne snage i sredstava za vezivanje."

Nikola Milina, direktor hrvatske policije, rekao je ranije da je pedesetogodišnji K. A. zločin počinio ručno izrađenim vatrenim oružjem.

Milina je rekao da osumnjičeni ima veći krivični dosije, kao i pet pravosnažnih presuda, od kojih su dve, zbog ubistva devojke (22), bile objedinjene u kaznu zatvora od 15 godina koju je odslužio, dok su dve bile uslovne.

Dodao je da je policija pre tri godine kod Aleksića pronašla ilegalno oružje i da je zbog toga podneta krivična prijava, nakon čega je podignuta i optužnica po kojoj sudski postupak do danas nije počeo.

понедељак, 18. мај 2026.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом