Bivši crnogorski specijalni tužilac osumnjičen za ratni zločin

Bivši glavni specijalni tužilac Crne Gore Milivoje Katnić saslušan je u Specijalnom državnom tužilaštvu zbog osnova sumnje da je izvršio krivično delo "ratni zločin protiv civilnog stanovništva" na području Cavtata tokom 1992. godine, saznaju "Vijesti".

Crnogorsko Specijalno državno tužilaštvo je saopštilo da je nakon ocene dokaza koje su prikupili nadležni organi Hrvatske i pronašli pretragom baza dokaznih materijala Tužilaštva Međunarodnog mehanizma za krivične sudove, donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv M. K. zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično delo ratni zločin protiv civilnog stanovništva.

"Naredbom se okrivljenom stavlja na teret da je, na području Hrvatske, Opština Konavli, Cavtat, kao oficir Jugoslovenske narodne armije, postupajući suprotno odredbama Ženevske konvencije o zaštiti građanskih lica za vreme rata i Dopunskog protokola uz Ženevske konvencije, nečovečno postupao prema pojedinim civilima hrvatske nacionalnosti, tako što ih je napadao, mučio, telesno povređivao, te vređao ljudsko dostojanstvo i vršio nasilje nad mentalnim blagostanjem", piše u obrazloženju.

Vijesti saznaju da je reč o bivšem crnogorskom glavnom specijalnom tužiocu Milivoju Katniću, koji je u sredu, na saslušanju u Specijalnom državnom tužilaštvu, negirao optužbe da ima bilo kakve veze sa ratnim zločinima.

Bivši crnogorski specijalni tužilac od 14. aprila nalazi se u pritvoru zbog druge istrage.

понедељак, 30. март 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом