Читај ми!

RAT U UKRAJINI

Rusija: Preuzeli smo kontrolu nad regionom Luganska; Kremlj: Zelenski da odluči o povlačenju iz Donbasa

Rat u Ukrajini – 1.498. dan. Ruske snage preuzele su kontrolu nad Luganskom oblašću, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane, prenose ruski mediji. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski koliko danas mora da donese odluku o povlačenju ukrajinskih oružanih snaga iz Donbasa.

Русија: Преузели смо контролу над регионом Луганска; Кремљ: Зеленски да одлучи о повлачењу из Донбаса Русија: Преузели смо контролу над регионом Луганска; Кремљ: Зеленски да одлучи о повлачењу из Донбаса

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da postoji mogućnost da Rusija planira da sprovede opštu mobilizaciju u bliskoj budućnosti, napominjući da nema "kompletne informacije" o tom pitanju.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da Rusija intenzivno radi na zaštiti kritične infrastrukture i reaguje na sve pokušaje neprijateljskih akcija.

Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da pretnje iz Rusije neće nestati čak ni nakon završetka rata u Ukrajini i upozorila je na to da Evropa mora dugoročno da se priprema za takve izazove.

четвртак, 02. април 2026.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом