Skup SNS-a "Srbija jedna porodica" ispred Doma Narodne Skupštine u Beogradu - poruke sloge, jedinstva i zajedničkih ciljeva
U Beogradu na platou ispred Doma Narodne skupštine održan je skup "Srbija jedna porodica" koji je organizovala Srpska napredna stranka. Tokom dana, od jutros u 11 sati pripremljeni su prateći programi za prisutne građane. U Beograd su celog dana pristizali građani iz različitih krajeva Srbije i regiona. Predstavljeni su planovi i program za budućnost Srbije. Predsednik Aleksandar Vučić je predložio da lista SNS-a na predstojećim izborima nosi naziv "Ujedinjena Srbija".
Вучић: Четрнаест година верно служим својој земљи
Вучић је на свом Инстаграм налогу подсетио да је четрнаест година верно служио својој земљи.
"На сваком месту и у сваком тренутку само сам Србији служио. У сваком тренутку, на било којем месту на Земљиној кугли, само ми је Србија била у мислима и само сам се за Србију борио. Бескрајно захвалан на огромној подршци и љубави, јер без вас никада ништа не бих могао да урадим", навео је Вучић.
Како каже, народу мора да се понуди јединство, а не поделе.
"Разликујте се, имајте другачије мишљење, али разговарајте једни са другима. Ништа лепше, ништа важније и ништа прече не постоји", закључио је Вучић.
Завршен програм скупа "Србија једна породица"
У Београду је нешто после 19 часова завршен главни програм скупа "Србија једна породица".
Вучић: Поносан на наш народ, заједно можемо све
Председник Србије Александар Вучић захвалио је свима који су дошли на скупу "Србија - једна породица", на платоу испред Дома Нароске скуштине, истичући да је поносан на српски народ, као и да су снага, енергија и заједништво људи највећа подршка Србији и њеној будућности.
"Хвала, Србијо! Хвала сваком човеку који је данас својим присуством показао колико воли своју земљу. Ваша снага, енергија и заједништво су највећа подршка Србији и њеној будућности. Поносан на наш народ. Заједно можемо све!", поручио је Вучић на Инстаграм налогу будућностсрбијеав.
Председник Александар Вучић захвалио је грађанима што су дошли у толиком броју и на врућини на скуп "Србија једна породица".
"Хвала вам, људи, хвала Србијо, хвала вам на величанственом дочеку. Људи су нам најважнији. Видео сам да сте из свих крајева Србије и не само из Србије, из Републике Српске и Северне Македоније, Црне Горе, хвала вам због тога", рекао је Вучић.
"Да будемо уједињени и да пошаљемо поруке од највећег значаја за будућност наше земље свим нашим грађанима", истакао је Вучић.
Подсетио је на резултате од 2012. године до данас.
"Незапосленост је била на рекордном нивоу, фабрике су се затварале сваког дана, пензиони фонд није постојао, динар слабио на дневном нивоу, понижавали смо се у региону, Европи и свету, од националних интереса сачували нисмо ништа", рекао је Вучић.
За 14 година, каже, урадили смо много тога, направили велике ствари за нашу земљу.
"Не ја, него ви. Ја никада не бих могао то да урадим да није било вас који сте веровали да можемо боље и сигурније да водимо Србију. Сачували смо мир, слободу, независност наше земље", рекао је Вучић.
Роботи одиграли "моравац"
У главном делу програма наступили су и хуманоидни роботи који су одиграли коло "моравац".
МУП: Jавно окупљање пријављено, протиче мирно и без инцидената
Министарство унутрашњих послова обавештава јавност да се данас, у Београду, на платоу испред Дома Народне Скупштине Републике Србије одржава пријављено јавно окупљање у организацији "Покрета за народ државу".
"На наведеном јавном окупљању присуствује око 207.000 грађана. Такође на јавном окупљању присуствује и око 2.600 мотоциклиста – бајкера", саопштио је МУП.
Министарство посебно истиче да је наведено јавно окупљање било уредно пријављено надлежним органима од стране организатора, што је омогућило полицији да унапред планира и спроведе све мере безбедности.
"Јавно окупљање протиче мирно, без инцидената, што представља још један доказ да превентивне мере и професионалан рад полиције, у сарадњи са грађанима, дају најбоље резултате", истиче МУП.
У циљу припреме да јавно окупљање прође у најбољем реду и без нарушавања јавног реда и мира, полиција је предузела низ превентивних мера и на основу безбедносне процене планирала је мере из своје надлежности.
"Министарство унутрашњих послова ће, као и до сада, у складу са законом обезбеђивати сва јавна окупљања, штитећи право грађана на мирно окупљање и обезбеђујући безбедност свих учесника и јавни ред и мир", поручио је МУП у саопштењу.
Почео главни програм скупа испред Дома Народне скупштине
Интонирањем химне Србије, почео главни програм скупа "Србија једна породица.
Скупу присуствују председник Александар Вучић, председница Скупштине Ана Брнабић, председник Владе Ђуро Мацут, министри, председник Српске напредне странке Милош Вучевић, председник Скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, председник Савеза независних социјалдемократа Милорад Додик.
Председник Вучић стигао на скуп испред Скупштине
Дачић: СПС присуством чланова подржава скуп, имамо исте циљеве као СНС
Потпредседник Владе Србије, министар унутрашњих послова и председник Социјалистичке партије Србије (СПС) Ивица Дачић истакао је да присуство чланова те странке на скупу "Србија - моја породица" у Београду представља подршку и показује да они имају исте циљеве као Српска напредна странка (СНС) са којом чине владајућу коалицију.
"СПС се увек понашала као одговорна и државотворна странка која се залаже за политичку стабилност и јединство у Србији. Имајући то у виду, ми смо се одазвали позиву председника Србије Александра Вучића који је упутио позив свим странкама које се налазе у владајућој коалицији", рекао је Дачић за Танјуг.
Додао је да се СПС одазвао позиву и због тога што заједнички раде у Влади и зато што заједнички деле циљеве као што су очување државних и националних интереса, будући да, како је рекао Србија се у претходном периоду налазила у веома опасној ситуацији по њене државне и националне интересе.
Вучић објавио снимак највеће српске заставе: Хвала Србијо
Председник Србије Александар Вучић поделио је на Инстаграму снимак највеће српске заставе коју учесници скупа "Србија једна породица" донели од Улице кнеза Милоша до платоа испред Скупштине Србије, где се скуп одржава.
"Хвала Србијо. Почињемо за сат", навео је Вучић у објави на Инстаграму.
Ђедовић Хандановић: Залажемо се за добробит Србије, то ће се видети и кроз председников план
Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић изјавила је да ће грађани на скупу "Србија - моја породица" чути план и програм како да Србија буде боље место за живот, јер је то оно за шта се залаже председник Србије Александар Вучић и чланови Владе, истичући да сви они, на челу са председником, раде за добробит Србије.
"Желимо да пошаљемо поруку заједништва, да представимо план и програм како видимо наредне године за Србију, како желимо да се Србија развија, како да се настави да се гради, како да водимо један дијалог у друштву и како да има што мање подела", рекла је Ђедовић Хандановић.
Селаковић: У слози и заједништву се налази снага народа и Србије
Министар Културе Никола Селаковић је нагласио да се у слози и заједништву налази снага народа и државе и додао да је позив и апел председника Републике Александра Вучића да народ дође на скуп "Србија једна породица" у Београду позив на заједништво како би се заједнички градила будућност Србије.
"Као што слоган каже, да заједнички градимо будућност Србије и да је будућност управо у чињеници да Србија мора да буде третирана као једна велика породица. И у породици се не слажемо увек сви о свему и о свим питањима, али постоје ствари које су кичма, које су оно што је носећа мисао и идеја сваке породице, па самим тим и сваког народа и сваке државе", рекао је Селаковић за Танјуг.
Према његовим речима, заједнички приступ, јака и снажна политика и јака и снажна подршка политици коју је водио председник Вучић у претходном периоду дала конкретне резултате који су, како каже, видљиви на сваком месту.
Мали: Данас шаљемо поруку да Србија не сме да стане
Министар финансија Синиша Мали изјавио је да је порука која се шаље са скупа "Србија - једна породица" та да се не сме дозволити да Србија стане и да се покаже да је Србија најјача сложна и јединствена.
Мали је на раскрсници Кнеза Милоша и Краља Милана, носећи најдужу заставу Србије икада заједно са многим грађанима који су кренули ка Народној скупштини, казао да носећи државну заставу поручују да воле Србију, а да су највећа снага Србије управо људи који су дошли у Београд на скуп.
"Погледајте само ову заставу иза мене. Ово је најдужа застава икада у историји Србије. Ово је, у ствари, порука са данашњег скупа: волимо Србију, волимо нашу земљу, а снага Србије су управо ови људи који носе ову заставу, људи који су се окупили овде данас", казао је Мали.
Како је додао, желе да покажу да се боре за нова радна места, за веће пензије, веће плате, за нове аутопутеве, нове болнице, нове школе.
"Нећемо да нам Србија стане. А протеклих годину и по дана покушали су да нам раставе породице, раставе друштво, растуре земљу. Нису победили. И ево данас да ставимо тачку и на ту причу и да покажемо да је Србија сложна, јединствена, најјача када је сложна и јединствена и да су њена снага људи", казао је Мали.
Министар је истакао да грађанима Србије хоће да покаже начин на који се бори за своју земљу.
"Ако смо негде грешили, ми се извињавамо, али хоћемо да заједно са свим грађанима Србије, са народом Србије, покажемо како се бори за своју земљу. Нека ова застава говори више од хиљаду мојих речи. Ово је права слика Србије. Ово је понос наше земље. Ја сам пресрећан, препоносан", казао је.
Софронијевић: Након скупа настављамо још боље да радимо, јер Србија мора да победи
Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић изјавила је да су грађани на скуп "Србија једна породица" дошли сложно и истакла да Србија побеђује.
"Очекујем да радимо још боље, јер Србија мора да победи", рекла је Софронијевићева за Танјуг.
Истакла је да су на скупу грађани из свих крајева, са Косова и Метогије и да су сви сложни и сви су за Србију.
"Коначно је дошао овај дан. Сложно, сви заједно - Србија побеђује", истакла је Софронијевићева, која се заједно са грађанима упутила ка платоу испред Народне скупштине.
Брнабић: Грађани већ послали поруку да је Србија једна породица
Председница Народне скупштине Републике Србије Ана Брнабић изјавила је да је атмосфера међу окупљеним грађанима прелепа и да је и пре почетка програма послата кључна порука да је "Србија једна породица".
Брнабићева је истакла да су се грађани окупили у великом броју знатно пре званичног почетка скупа и истакла да је била на много окупљања, али да ни на једном атмосфера није била позитивна као на данашњем.
Она је додала да са нестрпљењем очекује обраћање председника Србије Александра Вучића и нагласила да се он дуго припремао за овај дан.
Додала је да је листић који грађани попуњавају са својим приоритетима председник лично писао председник Вучић, јер, како је навела, "искрено жели да чује свој народ и да заједно одлучимо о томе куда ће земља ићи у будућности".
Председница парламента је нагласила да је на скуп дошла и како би пружила личну подршку председнику и његовој породици.
Она је изразила велику захвалност народу који је дошао из свих крајева земље, са Косова и Метохије, као и великом броју грађана из Републике Српске и дијаспоре.
Учесници скупа понели највећу српску заставу ка Скупштини
На скупу "Србија једна породица" учесници су развили највећу српску заставу до сада, која је, како је раније најављено, дуга више од 500 метара и широка 10 метара.
Заставу од Улице кнеза Милоша према Дому Народне скупштине носи велики број учесника скупа, а на челу колоне је министар финансија Синиша Мали.
Петковић: Више од 5.000 Срба из свих крајева КиМ дошло у Београд да подржи председника
Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је да је више од 5.000 Срба из свих крајева Косова и Метохије дошло у Београд на скуп "Србија једна породица", како би подржало председника Републике Александра Вучића и његову политику.
Петковић је за Танјуг, током заједничке шетње са Србима са КиМ, навео да управо Срби са КиМ најбоље осећају и разумеју шта значи "једна породица" и додао да је народ у том случају јачи и снажнији да опстане и остане у тешким временима у јужној покрајини.
"Јуче је 350 наших младића било у Опланићима где је дочекало и председника Александра Вучића, где смо били сви заједно да прославимо отварање Моравског коридора, а данас смо овде да подржимо политику за будућност", рекао је Петковић.
Говорећи о политици будућности Србије, указао је да је то политика очувања Косова и Метохије, Устава Републике Србије, институција, као и политика развоја земље.
Према његовим речима, јача и снажнија Србија значи и сигурнија будућност за српски народ на Косову и Метохији.
Група Срба са КиМ кренула од Палате Србија на скуп код Скупштине
Група Срба са Косова и Метохије кренула је од Палате Србија ка Дому Народне Скупштине Србије.
На челу колоне носе транспарент "Кад србија побеђује Срби на КиМ имају будућност", као и заставе Србије.
Са Србима који су стугли са КиМ су директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић и представници Срске листе Игор Симић и Далибор Јевтић.
Вучевић: На скупу ћемо говорити о будућности Србије, доста је било подела
Председник СНС-a Милош Вучевић изјавио је да ће се на скупу на платоу испред Народне скупштине разговарати о најважнијим стварима за будућност Србије и навео да ће ускоро бити расписани избори, који ћем како је рекао, бити прилика за све да виде шта грађани мисле.
Вучевић је у изјави медијима испред Палате Србија, где је дошао на мотору са око 200 бајкера из Новог Сада, истакао да је доста било подела у српском народу.
Он је казао да је скуп "Србија - моја породица" важан и да оволики одзив грађана говори о томе да више неће да трпе све оно што се дешава у последњих 19 месеци.
Вучевић је додао да још не зна у потпуности како ће се звати листа са којом ће СНС изаћи на изборе.
Навео је и да је нестрпљив да чује о плановима у вези парламентарних избора, односно о томе који је формат како ће политички наступити.
Јасан план постоји за то, како је рекао Вучевић, како даље плате и пензије да расту у Србији, како да се граде и даље ауто-путеви, локални, регионални путеви, како да се управља како би се живело боље.
"Пре свега да престане подела. Кад кажем да престане подела, не мислим на једнакост. Природно је да не мислимо сви о свему исто и не треба да мислимо исто. Има разних политичких опција и то је добро, то је корисно за цело друштво. Али није нормално и није пристојно и није природно да ви хоћете неког да убијете, забраните, да га убијате само зато што другачије мисли или да већ унапред изричете пресуду као неки преки суд 1945. То је нешто што је неприхватљиво", нагласио је Вучевић.
Како је истакао, пре свега Србија мора да каже да то не жели и не жели оно што се дешавало у претходних 19, 20 месеци када су, како је додао, ђаци били избачени из школа, студентима забрањено да оду у учионицу да студирају, када је забрањено људима да се нормално крећу.
Указао је да је број грађана који се већ одазвао скупу реакција људи на све то.
Група грађана прелази Бранков мост
Бајкери код Палате Србија
Код Палате Србија на Новом Београду стигли су и бајкери, који ће кренути на скуп испред Скупштине Србије.
Са бајкерима су и председник Српске напредне странке Милош Вучевић и градоначелник Новог Сада Жарко Мићин.
Бајкери носе качкете на којима пише "Србија побеђује".
Срби из Северне Македоније и грађани из многих крајева Србије кренули на скуп у Београд
Срби из Северне Македоније, који су јутрос кренули ка Београду како би присуствовали скупу "Србија - моја породица" и пружили подршку политици председника Александра Вучића и Влади Србије, стигли су до Ниша, а у главни град Србије, према плану, стићи ће до 15 часова.
Како наводи Танјуг, када стигну у Београд, у улици Кнеза Милоша ће се придружити онима који буду носили заставу дужу од 500 метара до платоа испред Народне скупштине.
На скуп у Београду пешке су кренуле групе грађана из многих крајева Србије, а стижу и Срби са Косова и Метохије.
Грађани су, како наводи Танјуг, кренули из Аранђеловца, Тополе, Смедеревске Паланке, Младеновца, Крагујевца, Сопота, Лазаревца, Обреновца, Новог Пазара, Пријепоља, Прибоја...
Они носе заставе Србије и наводе да желе да подрже политику мира и стабилности коју води председник Србије Александар Вучић.
На Тргу Николе Пашића почео дечји програм у оквиру скупа "Србија једна породица"
На Тргу Николе Пашића почео је дечји програм у оквиру скупа "Србија једна породица".
За најмлађе су обезбеђене ликовне и креативне радионице, наступи мађионичара, спортске анимације.
Ту су и популарне маскоте из цртаних филмова, дворци на надувавање, спортске игре на партеру.
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici, a građani će moći da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.
Na skupu će biti razvijena najveća zastava Srbije duga više od 500 metara i široka oko 10 metara.
Građane očekuju brojni programi za sve generacije, od muzičkog programa u kojem će nastupiti poznati izvođači do tehnoloških atrakcija, a najavljeno je da će posetioci imati priliku da vide i humanoidne robote koji će, uz harmoniku, igrati ''Moravac''.
Nakon 11 časova počinje program za decu, mališani sa roditeljima moći će da uživaju u dečjim predstavama, interaktivnim sadržajima, igraonicama i edukativnim radionicama.
Posle 15 časova prema najavi, okupljeni građani će se uputiti ka Skupštini, a nešto pre 16 časova počeće koncerti.
Predviđeno je da bajkeri oko 17 časova krenu kroz grad ka Skupštini, a da odmah zatim učesnici skupa ponesu veliku srpsku trobojku gradom ka platou ispred Doma Narodne skupštine.
U 18 časova počinje glavni deo programa, gde će učesnici skupa moći da vide humanoidne robote koji igraju "Moravac", a zatim će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik Srbije je rekao da želi da čuje građane i šta bi oni voleli da promene. Najavio je da će građani moći da na papiru koji dobiju od 15 tema zaokruže po pet najvažnijih koje bi želeli da država uradi. Na listiću je ostavljen i prostor da svako napiše probleme sa kojima se suočava i da iznese svoje primedbe.
Takođe, najavljeno je da će na skupu govoriti o delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima.
Коментари