Vlada usvojila uredbu za povećanje plate prosvetarima u martu i oktobru

Vlada Republike Srbije usvojila je na današnjoj sednici Uredbu o dopunama Uredbe o koeficijentima za obračun i isplatu plata zaposlenih u javnim službama, kojom se koriguju koeficijenti za obavljanje poslova određenih grupa zaposlenih u prosveti, osnovnim i srednjim školama, predškolskim ustanovama i učeničkim domovima.

Dopunjenom uredbom uvećavaju se osnovni koeficijenti za obračun i isplatu plata odgovarajućih grupa zaposlenih u obrazovanju i to počevši od obračuna i isplate plate za mart 2025. godine u visini od pet odsto, kao i od obračuna i isplate plate za oktobar 2025. godine, takođe u visini od pet odsto.

Kako je navedeno, time je realizovan dogovor Vlade Srbije i reprezentativnih sindikata u prosveti kojim se unapređuju materijalni položaj i uslovi rada zaposlenih.

Na sednici je donet i Zaključak o usvajanju Aneksa Posebnog kolektivnog ugovora za visoko obrazovanje, za koji je, takođe, postignuta saglasnost na sastancima sa reprezentativnim sindikatima.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом