Читај ми!

Protesti protiv nasilja u Kruševcu i Valjevu

Učesnici protesta "Kruševac protiv nasilja" šesti put su prošetali glavnom gradskom ulicom podsećajući na razloge okupljanja koji su ostali isti. Po deveti put održan je protest i u Valjevu.

Kao i  pre mesec i po dana kada su protesti i započeli u gradu pod Bagdalom. Okupljeni zahtevaju odlazak pojedinaca sa vlasti u kojima vide glavne krivce za porast nasilja sa kojim se suočavaju u svim sferama života. Posebno u institucijama i na radnim mestima.

Na ulicama Kruševca su, kako ističu u ulozi "čuvara vatre" tokom letnjih meseci, kada su građani uglavnom na godišnjim odmorima, kako bi do jeseni održali ritam prvenstveno sa protestima u Beogradu i u gradovima u unutrašnjosti.

Protest je održan po deveti put i u Valjevu. Na protestu protiv nasilja nezadovoljnim građanima obratili su se Zoran Vuletić, predsednik Građanskog demokratskog foruma, Rade Radovanović, novinar i dramski pisac i Petar Đurić, osnivač pokreta "Ćale, ovo je za tebe“.

"Šetnja je relaksacija, rešenje za pobedu nad nasiljem su žestoke demontracije i odlučni protesti, koji treba da pređu u odlučne zahteve koji su i valjevski i srpski. Neće nas ucenjivati rečima: Šetajte se, pa šta! Hoću kada sledeći put kad budem došao u Valjevo načelnica Policijske uprave bude Katarina Petrović, hoću da Aleksandar Obradović bude uvaženi čovek na odgovornom mestu. Nećemo i ne smemo da trpimo nasilje!“, naglasio je Rade Radovanović.

петак, 05. децембар 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом