четвртак, 17.07.2014, 15:31 -> 16:00
štampajVeselinović o položaju dijaspore
Poslanik Nove demokratske stranke i predsednik Odbora za dijasporu i Srbe u regionu Janko Veselinović razgovarao je sa članom Odbora za migracije, izbeglice i raseljena lica Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Andreom Rigonijem, saopštila je NDS.
U saopštenju se navodi da Rigoni, izvestilac Parlamentarne skupštine Saveta Evrope na temu "Demokratsko učešće dijaspore", boravi u Srbiji u okviru izrade izveštaja o dijaspori, prenosi Fonet .
Veselinović je istakao da je Srbija među zemaljama koje imaju najveću dijasporu u odnosu na broj stanovnika.
Jačanje odnosa matične države sa dijasporom i Srbima u regionu, kao i poboljšanje uslova za njihovo učenje jezika i očuvanje pisma, kulture, tradicije i verskog identiteta, predstavljaju prioritete rada Odbora za dijasporu i Srbe u regionu, naveo je Veselinović.
On je istakao i značaj ostvarivanja statusnih i manjinskih prava Srba u regionu u zemljama iz kojih su izbegli tokom ratnih sukoba.
Kako je navedeno, sagovornici su se složili da bi bilo od značaja da se to pitanje pokrene i na Odboru za migracije, izbeglice i raseljena lica Parlamentarne skupštine Saveta Evrope, čiji je Rigoni član.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар