четвртак, 08.03.2012, 15:42 -> 15:52
SPO: Potrebna reforma pravosuđa
Oslobađajuća presuda Marku Miloševiću, sinu bivšeg šefa države Slobodana Miloševića, za prebijanje članova Otpora još jedan dokaz da su pravosuđu Srbije potrebne hitne i radikalne reforme, rekao potpredsednik SPO-a Žika Gojović.
Potpredsednik Srpskog pokreta obnove (SPO) Žika Gojović ocenio je da je
oslobađajuća presuda Marku Miloševiću, sinu bivšeg šefa države Slobodana Miloševića, za prebijanje članova Otpora još jedan dokaz da su pravosuđu Srbije potrebne hitne i radikalne reforme.
Oslobađajuća presuda Miloševiću, koja je postala pravosnažna, ponižavajuća je ne samo za Otporaše, već i za sve nas koji smo se tokom devedesetih godina borili za slobodnu i demokratsku Srbiju, navodi se u pisanoj izjavi Gojkovića.
On je poručio da će SPO i dalje insistirati na donošenju Zakona o lustraciji, kako u pravosuđu, tako i u svim sferama društva.
Lustracija je preduslov istinskih reformi u pravosuđu, ali i korenitih promena u Srbiji, kako bi se od statusa kandidata do punopravnog članstva u Evropskoj uniji što pre došlo, rekao je Gojković.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар