Obrenovac, uhapšen muškarac zbog pretnje lovačkom puškom
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, Policijske stanice Obrenovac, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su Z. V. (1973) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i ugrožavanje sigurnosti, saopštio je MUP.
Sumnja se da je on došao u dvorište porodične kuće četrdesetsedmogodišnjeg muškarca u Obrenovcu i pretio mu, uperivši ka njemu lovačku pušku za koju nije imao dozvolu, navodi MUP.
Policijski službenici su pretresom stana i drugih prostorija koje koristi Z. V. pronašli pušku, 12 puščanih metaka i 40 komada pištoljske municije.
Osumnjičenom je, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužiocu, navodi se u saopštenju.
Коментари