Читај ми!

Dačić: Nije utvrđeno da postoji šira organizacija u pripremi terorističkog akta ispred ambasade Izraela

Ministar policije Ivica Dačić izjavio je da nije utvrđeno da postoji šira organizacija koja je učestvovala u pripremi terorističkog akta, u kojem je teže povređen pripadnik Žandarmerije Miloš Jevremović ispred ambasade Izraela u Beogradu.

Nije utvrđeno da postoji šira organizacija koja je učestvovala u pripremi terorističkog akta u kome je teže povređen pripadnik Žandarmerije Miloš Jevremović ispred ambasade Izraela u Beogradu, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Ministar je novinarima rekao da je u slučajevima pojedinačnih akcija vehabija, teško da se one spreče.

"Zato je bitno da postoji jedan stepen nadzora nad pripadnicima i aktivnostima vehabijskog pokreta", rekao je ministar policije.

Objasnio je da će se BIA, čija je to primarna nadležnost, zajedno sa Ministarstvom unutrašnjih poslova i drugim bezbednosnim službama time baviti u narednom periodu.

Dačić je ponovio da pojedinac koji je iz samostrela ranio žandarma, u ideološkom smislu pripada organizaciji vehabija kojih ima na dosta strana.

"Oni veoma komuniciraju putem društvenih mreža", naveo je Dačić.

Dodaje da je jedan od vođa vehabija, koji je u bekstvu na Kosovu i Metohiji, poručio da će se Alah osvetiti najmilijima, kako je rekao Dačić i dodao da je najverovatnije mislio na MUP i one koji su učestvovali u hapšenjima.

"Tako da oni nesumnjivo predstavljaju pretnju. Oni predstavljaju pretnju najviše za Bošnjake, najviše za one muslimane koji se ne slažu sa njihovim uverenjima i mi ćemo nastaviti dalje sa njihovim praćenjem", istakao je ministar unutrašnjih poslova.

Nakon što je predsednik Aleksandar Vučić uručio Orden zasluga za odbranu i bezbednost prvog stepena žandarmu Milošu Jevremoviću, Dačić je rekao da je takva brza reakcija predsednika dobar znak priznanja za ono što je Jevremović uradio, ali i priznanje za stepen obučenosti i spremnosti Žandarmerije da reaguje u najtežim situacijama.

петак, 09. мај 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом