Читај ми!

Otvorena fabrika kompanije "Vibak" u Jagodini

Premijer Aleksandar Vučić zahvalio je italijanskim prijateljima koji su omogućili otvaranje fabrike kompanije "Vibak" u Jagodini i time obezbedili posao za više od tri stotine ljudi.

Vlada Srbije, kako je naveo Vučić, uložila je osam miliona evra, investitor 60, a posao će u novoj fabrici imati 340 radnika, preneo je Tanjug.

Premijer je nakon otvaranja fabrike u obraćanju prisutnima ponovio da je Srbija izašla iz recesije u teškoj godini u kojoj je krenula u mere fiskalne konsolidacije i poručio da više neće ići u recesiju već će biti na putu dinamičnog rasta.

"Svake godine ta stopa dinamičnog rasta biće viša i viša", rekao je Vučić, primetivši da, s obzirom da je i vlada dala novac za novu fabriku, nije problem da pronađemo novac, te ocenio da ga imamo dovoljno, ali ga nemamo za bacanje.

Nikada vam nije žao da date novac za zapošljavanje novih ljudi, rekao je premijer i zahvalio gradonačelniku Jagodine Draganu Markoviću što je pronašao investitora.

Primetio je, međutim, da nije slučaj u svim lokalnim sredinama da se potrude i pronađu investitore nego se čeka na pomoć Vlade Srbije.

U tom smislu premijer se u šali osvrnuo i na reči direktora "Vibak Balkani" Patricija Masinija koji je rekao da su se "lepo dogovorili sa Palmom i Dačićem, a rekli Vučiću - plati".

U ovom je poslu, dodao je, Vlada Srbije sve svoje obaveze izvršila kako je i dogovoreno.

Na otvaranju fabrike, italijanski ambasador Đuzepe Manco pozdravio je prisutne rečima: "Dobrodošli u malu Italiju u Srbiji".

"Pored četiri firme koje su već otvorile fabrike u Jagodini mnoge druge se takođe spremaju da dođu. U Srbiji trenutno posluje 600 italijanskih firmi i to su brojevi Italije koja Srbiju vodi u Evropu", kaže Manco.

Inače, fabrika površine 70.000 kvadrata izgrađena je u Industrijskoj zoni u Jagodini i planira izvoz od 150 miliona evra, najviše u zemlje Istočne Evrope, bivšeg Sovjetskog saveza i u regiju Pacifika.

Fabrika "Vibak" će proizvoditi polipropilenske filmove i lepljive trake.  

Svečanosti su prisustvovali i prvi potpredsednik vlade i šef diplomatije Ivica Dačić, prvi čovek Jagodine Dragan Marković, ambasador Italije u Srbiji Đuzepe Manco i direktor "Vibak Balkani" Patricio Masini.

"Vibak" je četvrta italijanska kompanija koja otvara fabriku u Jagodini. Pre nje fabrike u Jagodini otvorili su "Konfezioni Andrea", "Aunde" i "Mobil Turi", koje zajedno zapošljavaju više od 1.000 radnika.

Број коментара 47

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 04. мај 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом