Sud utvrdio da je "Er Srbija" diskriminatorski postupila prema dečaku sa autizmom 2017. godine

Viši sud u Beogradu doneo je presudu kojom se utvrđuje da je kompanija "Er Srbija" diskriminatorski postupila 2017. godine ne dozvolivši jedanaestogodišnjem autističnom dečaku Vidu Antiću da se ukrca na let od Beograda do Tivta. "Er Srbija" dužna je da na ime naknade nematerijalne štete oštećenom isplati 250.000 dinara sa zateznom kamatom.

Viši sud u Beogradu je u presudi utvrdio da je kompanija "Air Serbia ground services" diskriminatorski postpupala prema oštećenom maloletnom Vidu Antiću time što mu nije dozvolila da se 6. avgusta 2017. godine ukrca na let od Beograda do Tivta.

Time je kompanija, kako se navodi u presudi, izvršila povredu načela jednakosti, propisanu odredbom člana 4, stav 4. Zakona o zabrani diskriminacije deteta prema zdravstvenom stanju propisanu odredbom člana 22, stav 2 Zakona o diskriminaciji.

Pored toga, kompaniji "Air Serbia ground services" presudom se zabranjuje da na ovaj i sličan način ponavlja radnje prema mal. Vidu Antiću na osnovu njegovog zdravstvenog stanja.

U presudi se navodi da je usvojen tužbeni zahtev tužioca kojim se kompanija obavezuje da oštećenom na ime naknade nematerijalne štete isplati 250.000 dinara sa zateznom kamatom.

Dečaku s autizmom, jedanaestogodišnjem Vidu Antiću, nije bilo dozvoljeno da se 6. avgusta 2017, ukrca u avion kompanije "Er Srbija" do Tivta, "da ne bi uznemirio ostale putnike", izjavio je tada za medije njegov otac, istoričar Čedomir Antić.

субота, 25. април 2026.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом