Читај ми!

MUP: Pojačana kontrola prekoračenja brzine do 10. avgusta

Saobraćajna policija će od danas do 10. avgusta sprovoditi međunarodnu akciju pojačane kontrole saobraćaja usmerenu na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja prekoračenja brzine, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Akcija će, kako se navodi, biti istovremeno sprovedena u 34 evropske države članice organizacije ROADPOL, odnosno mreže saobraćajnih policija Evrope.

Saobraćajna policija će svakoga dana angažovati sve raspoložive uređaje za merenje brzine kretanja, dok će na auto-putevima biti merena i prosečna brzina kretanja vozila.

Ministarstvo unutrašnjih poslova skreće pažnju da je neprilagođena brzina i dalje najveći problem bezbednosti saobraćaja u našoj zemlji, imajući u vidu da je gotovo polovina saobraćajnih nezgoda sa poginulim licima posledica neprilagođene brzine. 

Kako bi se očuvalo što povoljnije stanje bezbednosti saobraćaja u nastavku letnje turističke sezone, apelujemo na vozače da poštuju propisano ograničenje brzine i da prilagode brzinu kretanja postojećim uslovima saobraćaja, imajući u vidu da se na svim važnijim putnim pravcima očekuje pojačan intenzitet saobraćaja, navodi se u saopštenju.

Iz MUP-a podsećaju da su pripadnici saobraćajne policije tokom prve međunarodne akcije pojačane kontrole brzine koja je sprovedena u aprilu ove godine, za nedelju dana otkrili gotovo 27.000 prekršaja prekoračenja brzine, od čega 5.500 u zonama pešačkih prelaza gde su sprovođene mere pojačane kontrole brzine u cilju zaštite pešaka.

четвртак, 07. август 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом