Protest poljoprivrednika kod Loznice i Bogatića

Članovi udruženja “Ne damo Jadar” i poljoprivrednici blokirali su danas u selu Zavlaka magistralni put Loznica -Valjevo. U centru Glušaca kod Bogatića poljoprivrednici protestujući traže smenu premijera i resornog ministra.

Blokada puta Loznica-Valjevo će trajati dva sata od 11 do 13 časova. Okupljeni traži smenu predsednika Vlade, ministra poljoprivrede i predsednika Skupštinskog odbora za poljoprivredu.

U centru Glušaca kod Bogatića poljoprivrednici su u 11 časova blokirali saobraćajnicu, kako je najvaljeno na dva sata. Zahtevaju ostavku ministra poljoprivrede Aleksandra Maritinovića, jer kako tvrde nije ispunio obećanja dogovorena na sastanku sa svim udruženjima poljoprivrednika.

Okupljeni traže osim ostavke ministra i ostavku predsednika Vlade Miloša Vučevića koji je, kako kažu, bio garant sprovođenja dogovora sa poljoprivrednicima.

Njihov zahtev je i ostavka Marijana Rističevića predsednika Odbora za poljoprivredu, ukidanje nezakonite odluke o pasivnom statusu gazdinstava, traže i materijalnu i krivičnu odgovornost svih odogovornih.

Organizatori protesta su Udruženje ’’Naše mleko’’ iz Mačve, i "Udruženja za spas i opstanak stočara Zapadne Srbije’’.

Okupljeni poljoprivrednici ističu da u zahtevima podržavaju studente.

недеља, 03. август 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом