Читај ми!

MUP pozvao građane da ne pale travu i nisko rastinje na otvorenom

Pomoćnik načelnika Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Davor Vidović apelovao je na građane da ne pale travu i nisko rastinje na otvorenom prostoru, jer time mogu dovesti u opasnost sebe i živote drugih ljudi, ali i ekosistem.

Davor Vidović upozorio je da paljenjem trave i niskog rastinja na otvorenom, posebno u blizini šuma, može dovesti do velikih požara i ugrožavanja života i zdravlja ljudi, kao i velike imovinske štete.

Naglasio je da su prošle godine vatrogasci-spasioci intervenisali na gašenju 31.334 požara, od čega su polovina bili požari na otvorenom, u kojima je poginulo šest i povređeno 25 osoba.

Podsetio je da je Zakonom o zaštiti od požara zabranjeno spaljivanje strnjih ostataka useva, smeća i biljnih ostataka i da je za nepoštovanje te odredbe Zakonom za pravna lica zaprećena kazna od 300.000 do milion dinara, a za fizička 10.000 dinara.

Prema njegovim rečima, zakonom je zabranjeno i loženje vatre u šumama ili na udaljenosti manjoj od 200 metara od šuma.

Precizirao je da je zaprećena kazna za nepoštovanje ove odredbe između 10.000 i 50.000 dinara.

петак, 01. август 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом