четвртак, 16.10.2008, 18:03 -> 21:12
štampajIzgradnja još 80 stanova u Kamendinu
U zemunskom naselju Kamendin biće izgrađeno još 80 socijalnih stanova. U prvoj fazi useljena su 174 stana, dok ugovor o petogodišnjem zakupu može da se obnovi pod uslovom da se materijalno stanje stanara nije popravilo.
Druga faza izgradnje stanova namenjenih za davanje na korišćenje socijalno ugroženim osobama predviđena je u okviru socijalne politike grada, a uprava za investicije Sekretarijata za finansije uskoro će raspisati konkurs za izbor izvođača.
U prvoj fazi useljena su 174 stana, koja su u petogodišnji zakup dobile socijalno ugrožene porodice iz Beograda, ostvarivši to pravo na konkursu raspisanom krajem septembra prošle godine.
Posle isteka tog roka ugovor o zakupu može se obnoviti pod uslovom da su se stanari pridržavali ugovornih obaveza i da im se u međuvremenu materijalno stanje nije popravilo.
Ljiljana Jovčić član Gradskog veća, rekla je da će grad Beograd i ubuduće razvijati strategiju rešavanja stambenog pitanja za socijalno i materijalno ugrožene građane.
"U skladu sa republičkim zakonom, koji predviđa formiranje agencije za socijalne stanove, grad će nastaviti stanogradnju i to na lokacijama gde su planirani i drugi neprofitni stanovi, kako socijalno ugroženi građani ne bi bili izolovani", kazala je Jovčić.
Tokom stanovanja gradske službe prate materijalni status stanara i pridržavanje ugovorenih obaveza.
"Grad je precizirao kriterijume po kojima socijalni stanovi mogu da se dobiju na korišćenje, a na prošlogodišnjem konkursu za 174 stana prijavilo se oko hiljadu građana, što dokazuje potrebu za gradnjom ovakvih stanova", rekla je Jovčić.
U naselju Kamendin izgrađeno je i pet stanova namenjenih deci bez roditeljskog staranja koja više nemaju zakonsko pravo da ostanu u domu ili hraniteljskoj porodici, kao i dva stana za decu i omladinu sa smetnjama u razvoju.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар