среда, 15.08.2012, 17:05 -> 17:25
štampajPredložene najviše cene lekova
Vlada Srbije trebalo bi sutra da usvoji predlog Ministarstva zdravlja i Ministarstva spoljne i unutrašnje trgovine o najvišim cenama lekova, koji se izdaju na recept.
Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija podneli su Vladi Srbije Predlog odluke o izmenama i dopunama Odluke o najvišim cenama lekova, koji se izdaju na recept, čije se usvajanje očekuje na sutrašnjoj sednici Vlade.
Ova odluka doprineće normalizaciji tržišta lekova u Srbiji, odnosno omogućiće kvalitetniju i sigurniju zdravstvenu zaštitu osiguranih lica, navodi se u saopštenju Ministarstva zdravlja.
Dodaje se da će se usvajanjem Odluke stvoriti uslovi da se na tržište Srbije pusti u promet 531 novi lek koji se izdaje na recept, od čega je trećina originalnih.
Donošenjem ove odluke, takođe će se omogućiti dostupnost novih i inovativnih lekova pacijentima i osiguranim licima, povećaće se ukupna ponuda lekova i veća konkurencija, a samim tim i snabdevenost tržišta.
Na ovaj način stvoriće se uslovi za uštedu finansijskih sredstava Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje stavljanjem novih jeftinijih generičkih lekova na Listu lekova, koji se propisuju i izdaju na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja, ističe se u saopštenju.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар