Читај ми!

Stanišljević prebačen u Banjaluku

Božidar Stanišljević koji je osumnjičen za terorizam prebačen je 14. januara iz Sarajeva u pritvorsku jedinicu zatvora Tunjice kod Banjaluke.

Božidar Stanišljević,  osumnjičen za terorizam pošto je priznao da je uneo naoružanje u banjalučku halu "Borik", pronađeno uoči proslave 20. godišnjice Republike Srpske, prebačen je iz Sarajeva u pritvorsku jedinicu zatvora Tunjice kod Banjaluke, potvrdio je direktor zatvora Pero Dunjić.

Kako su preneli banjalučki mediji, Dunjić je naveo da je Stanišljević u banjalučki zatvor prebačen 14. januara.

Stanišljević je policiji Republike Srpske priznao da je u halu "Borik" u Banjaluci uneo eksploziv i oružje, koje je pronađeno dan uoči svečane akademije koja je u ovoj dvorani održana povodom proslave 20 godina Republike Srpske.

Stanišljević je uhapšen 10. januara i osumnjičen je za terorizam, zbog čega je predat u nadležnost Tužilaštva BiH. Sud BiH odredio je Stanišljeviću jednomesečni pritvor.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 09. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом