Читај ми!

Fijat predstavio 500 L "living"

Objavljene prve zvanične fotografije "Fijata 500 L living", novog modela koji će svoju svetsku premijeru imati u julu.

Kompanija "Fijat" predstavila je prve zvanične fotografije "fiata 500 L living", novog modela koji će svoju svetsku premijeru imati u julu, na sedmu godišnjicu postanka porodice modela "500".

Razvoj linije "500" počeo je 2007. godine. Sa dodatnim trećim redom sedišta, novi automobil je vozlilo sa pet plus dva sedišta u svom segmentu: dugačak je 435 centimetara, 178 je širok, a 167 centimetara visok.

Ova linija uključuje i dve konfiguracije (Pop Star i Lounge), obe sa 5 i 7 sedišta, 19 boja karoserije (uključujući i 11 kombinacija sa dve nijanse) i 6 setova opreme u unutrašnjosti, 15 različitih tipova alu-felni i radkapni: ukupno, moguće su 282 kombinacije.

Novi "fijat 500 L" nudi novi kožni enterijer, integrisani navigacioni sistem i zadnju kameru za pomoć pri manevrisanju prilikom kretanja u rikverc.

"Fijat 500 L living" će se proizvoditi u novoj srpskoj fabrici u Kragujevcu, dok će početak primanja porudžbina biti u julu u Italiji, a nakon toga će se proširiti i u ostale zemlje u Evropi.

Nastavljena proizvodnja "fijata 500L"

Inače, nakon zastoja u proizvodnji zbog kašnjenja u isporuci delova, u kragujevačkoj fabrici nastavljena je danas proizvodnja "Fijata 500L", potvrđeno je RTS-u u kompaniji Fijat automobili Srbija.

Kašnjenje globalnog "Fijatovog" dobavljača "Selmat" sa isporukom komponenata za "fijat 500L" doveo je do obustavljanja proizvodnje.

Do sada je na lageru spakovano 800 vozila "fijat 500L" za britansko tržište sa volanom s desne strane, saopštila je ranije ta kompanija.

I u maju je, zbog nedostatka delova, bila prekinuta proizvodnja u fabrici u Kragujevcu.

Pogoni nekoliko drugih "Fijatovih" snabdevača u Srbiji rade bez problema. U Srbiji je fabrike izgradilo je 11 "Fijatovih" kooperanata.

U industrijskoj zoni Grošnica, u blizini matične fabrike u Kragujevcu, radi nekoliko kompanija koje izrađuju komponente koji se ugrađuju u "fijat 500L".

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 10. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом