Stevanović: Spremni smo za polufinale, znamo šta da očekujemo od Italije
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović izjavio je da je njegov tim spreman za polufinale Evropskog prvenstva i dodao da "delfini" dobro poznaju ekipu Italije.
Vaterpolisti Srbije igraće u petak od 20.30 u "Beogradskoj areni" protiv Italije u polufinalu Prvenstva Evrope.
Uroš Stevanović je istakao da je igra Srbije bila sve bolja iz utakmice u utakmicu.
"Na početku turnira nismo znali šta možemo da očekujemo od našeg tima. EP nije počelo dobro protiv Holandije. Posle smo sve popravili, naša igra je napredovala, a najbolje izdanje pokazali smo protiv Španije i Mađarske. Imali smo pripremne turnire u Trebinju i Grčkoj gde nismo bili ovako dobri. U Trebinju smo igrali protiv Italije. Videćemo, Italija je tamo imala dobar trenutak. Mlad tim i veoma motivisan, agresivan, nemaju šta da izgube, daće sve od sebe da uđu u finale", izjavio je Stevanović na konferenciji za medije.
Srbija je osvojila prvo mesto u grupi E druge faze takmičenja sa 11 bodova.
"Prvi cilj je bio plasman u polufinale EP, da idemo utakmicu po utakmicu. Nije nam bilo bitno koji ćemo biti u grupi. Završili smo kao prvi. Posle smo bili opušteniji protiv Crne Gore", dodao je selektor Srbije.
Stevanović je naveo da srpski vaterpolisti znaju šta mogu da očekuju od Italije.
"Imali smo dan više od Italije da se spremimo i nadam se da će to da bude dovoljno. Italija ima nov, mlad tim, igraju godinama zajedno u Pro Reku i Breši. Znamo šta možemo da očekujemo od njih. Spremni smo na sve", istakao je Stevanović.
Jakšić: Nadam se da ćemo biti u najboljem izdanju
Kapiten Srbije Nikola Jakšić izjavio je da je njegov tim spreman za duel sa Italijom.
"Napredovali smo iz meča u meč. Mislim da ćemo sutra protiv Italije biti u našem najboljem izdanju. Tim je spreman, igramo protiv fantastične ekipe Italije i moraćemo da budemo maksimalno koncentrisani", rekao je Jakšić.
Srbija je 2016. godine na kontinentalnom šampionatu u Beogradu osvojila titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu savladala Crnu Goru sa 10:8.
"Nadam se da ćemo protiv Italije odigrati bolje nego u dosadašnjem delu EP. Verujem u naš tim i da ćemo ponoviti uspeh od pre 10 godina. Iskreno se nadam da ćemo mentalno biti u sutrašnjoj utakmici, da ne razmišljamo o finalu. Očekujem veliku podršku navijača na meču protiv Italije", naveo je Jakšić.
U prvom polufinalu, u petak od 17.00 časova će igrati Grčka i Mađarska.
Коментари