Srbija povela protiv Španije

Teniseri Srbije poveli su protiv Španije sa 1:0, u trećem kolu Svetskog kupa u Diseldorfu. Prvi poen Srbiji doneo je Viktor Troicki, koji je pobedio Marsela Granoljersa sa 6:4, 6:4.

Troicki je u prvom setu došao do brejka u devetom gemu i potom na svoj servis poveo sa 1:0 u setovima. U drugom delu igre Troicki je odmah oduzeo servis protivniku i zatim poveo sa 2:0, ali je Granoljers za trenutak zaustavio nalet srpskog tenisera i smanjio na 2:2.

Troicki je u sedmom gemu došao do brejka prednosti (4:3), da bi u devetom imao dve meč lopte na servis protivnika. Granoljers je nekako uspeo da se izvuče iz matne "mreže", ali je u sledećem desetom gemu Troicki bio neumoljiv.

Troicki se revanširao Granoljersu za poraz na "Srbija openu" pre mesec dana u Beogradu. Srpski teniser je preciznom igrom sa osnovne linije potpuno "razoružao" Granoljersa, iskoristivši na kraju prvu od dve vezane meč lopte.

U petak se Janko Tipsarević sastaje sa Himenom Traverom, a susret se završava mečom dublova.

Srbija, koja je u dosadašnjem delu takmičenja zabeležila jedan poraz - protiv Nemačke i jednu pobedu - protiv Rusije, ima šanse da kao prva završi u plavoj grupi samo ukoliko maksimalnim rezultatom pobedi Španiju.

U crvenoj grupi igraju Kazahstan, Švedska, Argentina i SAD. U finalu igraju pobednici grupa.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 11. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом