Читај ми!

Olga Danilović spasila četiri meč lopte i plasirala se u drugo kolo Madrida

Srpska teniserska Olga Danilović savladala je Francuskinju Klaru Burel u prvom kolu mastersa u Madridu.

Olga Danilović bila je bolja od Klare Burel sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:4. Duel je trajao dva sata i 40 minuta.

U prvom setu viđeno je osam brejkova, a Francuskinja je sigurnijom igrom stigla do vođstva u setovima - 1:0. U drugom setu, Olga Danilović je spasila meč loptu pri vođstvu 5:4 u korist Burel, a potom je preokretom stigla do izjednačenja, nakon taj-brejka i trijumfa sa 10:8.

Tokom taj-brejka Olga je spasila čak tri meč lopte i preokrenula tok duela u svoju korist.

Odlučujući set pripao je srpskoj teniserki. Olga Danilović je iskoristila prvu meč loptu i obezbedila nastup u drugom kolu mastersa u Madridu.

Protivnica Olgi Danilović u drugom kolu biće Amerikanka Danijel Kolins koja je bila slobodna u prvoj rundi. Kolins je nedavno osvojila masters u Majamiju.

Podsetimo, Danilović je do mastersa u Madridu stigla nakon kvalifikacija. VTA turnir u Madridu igra se za ukupni nagradni fond od 7.679.965 evra.

уторак, 20. јануар 2026.
0° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом