Novak u "biseru pustinje": Đoković protiv Čeha Mahača startuje u Dubaiju

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, startuje na turniru u Dubaiju mečom protiv 130. tenisera sveta, Tomaša Mahača. Duel je zakazan za 16 časova i 40 minuta, a njegov tok možete da pratite iz časa u čas na našem portalu.

Đoković je imao najlepši mogući start sezone - trijumfi u Adelejdu i na Australijan openu, izjednačio se sa Rafaelom Nadalom na večnoj listi, vratio na prvo mesto ATP liste i oborio apsolutni rekord Štefi Graf.

Posle takvih uspeha valja naći dodatni motiv, što Novaku redovno uspeva.

Na startu turnir u Dubaiju igra protiv Čeha Tomaša Mahača, koji se pobedom u kvalifikacijama nad Mađarem Fučovićem plasirao u finalni žreb.

Mahač je 130. teniser sveta i najdalje je na grend slemovima dogurao do drugog kola. Najveće ime protiv koga je slavio je Rišar Gaske, u finalu Dejvis kupa 2021. godine.

Pobednik duela između Đokovića i Mahača igraće u drugom kolu protiv Holanđanina Talona Grikspora, koji je na startu takmičenja savladao Francuza Konstanta Lestijenea 6:4, 3:6, 6:2.

Srpski teniser je pet puta u karijeri osvojio turnir u Dubaiju, a poslednji put 2020. godine.

Početak meča je zakazan za 16,40, a njegov tok možete da pratite iz časa u čas na našem portalu.