Читај ми!

Medvedev skinuo Nadala sa drugog mesta ATP rang-liste

Ruski teniser Danil Medvedev od 15. marta će postati drugi igrač na svetu, pošto će preskočiti Rafaela Nadala. Medvedevu će to biti najbolji plasman u karijeri, a pored toga, učiniće nešto što, sem njegovih nekoliko kolega, niko nije u poslednjih 15 godina.

Rus će postati prvi teniser koji će se naći u top 2 na ATP rang-listi još od 2005. godine, a da nije član "velike četvorke" koju čine Novak Đoković, Rodžer Federer, Rafael Nadal i Endi Mari.

Uz poneki "izlet" Britanca, Đoković, Federer i Nadal dominiraju već deceniju i po, pa niko od izazivača nije uspeo da ih svrgne sa čela.

Poslednji koji je pre njega bio drugi na svetu, a da nije član "velike četvorke", jeste Australijanac Lejton Hjuit.

Medvedev će preskočiti Nadala samim učešćem na ATP turniru u Marselju, pošto će kao prvi nosilac biti slobodan u prvom kolu.

U ovom trenutku, Danil zaostaje sa Rafom 115 bodova jer je prvu priliku propustio u Roterdamu, gde ga je na startu zaustavio naš Dušan Lajović.

субота, 12. јул 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом