Samurajski bekhend Juičija Sugite

Vreme samoizolacije zbog sprečavanja širenja epidemije koronavirusa navelo je sportiste širom sveta da kreativno osmisle treninge ali i zabavu koju šire društvenim mrežama apelujući na ljubitelje sporta da ostanu kod kuće. I japanski teniser Juiči Sugita im se pridružio kreirajući samurajski tenis.

Kombinujući svoje tenisersko umeće i poznavanje tradicije svog naroda, Juiči Sugita je kreativno osmislio i počeo da vežba „ubistveni" samurajski bekhend i pridružio se vrhunskim sportistima pozivajući pratioce da ostanu kod kuće kako bi podržali borbu u obuzdavanju širenja koronavirusa.

Sva teniska takmičenja su suspendovana do 13. jula ali čim se sezona nastavi Sugita će svoju samurajsku veštinu demonstrirati i na terenu.

A društvene mreže su preplavljene objavama vrhunskih sportista i njihovih klubova sa apelima pratiocima da se odgovornim ponašanjem prema sebi i društvu pridruže borbi sa koronavirusom.

U objavama se prikazuju najrazličitije aktivnosti, od pojedinačnih i grupnih sinhronizovanih treninga u kućnim uslovima do šaljivih sadržaja, uz jedinstvenu poruku pratiocima da ostanu kod kuće.

Na drugoj strani, nažalost, bilo je i nekoliko slučajeva gde su sportisti kažnjeni zbog neodgovornog ponašanja i kršenja propisanih pravila.

понедељак, 05. мај 2025.
17° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом