недеља, 25.05.2014, 10:41 -> 21:09
štampajPočeo Rolan Garos, prenosi ekskluzivno na RTS-u
Od nedelje 25.maja publika u Parizu i gledaoci RTS-a moći će da uživaju u najboljem svetskom tenisu na šljaci – počinje 112. Rolan Garos. Pažnja domaće javnosti biće usmerena ka Novaku Đokoviću i njegovom pokušaju da konačno osvoji jedini grend slem koji mu nedostaje. Njegove borbe na tom putu, kao i mečeve ostalih naših predstavnika, možete gledati ekskluzivno na kanalima Javnog servisa.
15.00 - Amerikanka Venus Vilijams plasirala se u drugo kolo pošto je pobedila Švajcarkinju Belindu Benčić sa 6:4, 6:1. Ona će u drugom kolu igrati protiv Ane Šmedlove iz Slovačke, koja je pobedila Kineskinju Đije Dženg sa 6:7, 6:3, 6:4.
14.50 - Ruski teniser Mihael Južni plasirao se u drugo kolo pošto je posle preokreta pobedio Španca Pabla Karena Bustu sa 3:2 u setovima (3:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:0). Južni, 15. nosilac, u drugom kolu će igrati protiv Čeha Radeka Štjepaneka, koji je, takođe posle preokreta sa 3:2 (6:7, 3:6, 6:4, 6:3, 6:2) pobedio Argentinca Fakunda Arguelja.
14.30 - Treća teniserka sveta Poljakinja Agnješka Radvanjska plasirala se u drugo kolo pošto je pobedila Kineskinju Šuaj Čeng sa 6:3, 6:0. Ona će u drugom kolu igrati protiv pobednice meča Francuskinje Matilde Johanson i Čehinje Karoline Pliskove.
14.20 - Rodžer Federer se plasirao u drugu rundu Rolan Garosa pobedom nad Slovakom Lukašom Lackom sa 3:0 (6:2, 6:4, 6:2). Federer, koji se bori za drugu titulu na Rolan Garosu i 18. grend slem, u sledećoj rundi će igrati protiv boljih iz duela u kojem igraju Portugalac Gastao Elijaš i Argentinac Dijego Sebastijan Švarcman.
13.50 - Srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa u Parizu, pošto je izgubila od 31. teniserke sveta, Slovakinje Danijele Hantuhove sa 1:2 u setovima (6:2, 2:6, 4:6).
Mečevima prvog kola, u nedelju u Parizu počinje 112. po redu Rolan Garos, otvoreno prvenstvo Francuske u tenisu. Radio-televizija Srbije obezbedila je direktne prenose sa drugog grend slema sezone.
Svakako najviše nade srpski ljubitelji tenisa polažu u Novaka Đokovića i nadaju se da je konačno došlo vreme da se odsvira "Bože pravde" na centralnom terenu.
Naravno, najvećeg konkurenta imaće u Rafaelu Nadalu, najboljim igračem Rolan Garosa u istoriji.
Međutim, Nole tirnir u Parizu dočekuje osokoljen pobedom nad Špancem u finalu prošle nedelje. ..
"Osvajanje Rolan Garosa mi je najveći prioritet ove sezone. Svi mi maštamo o tome da osvojimo ovaj turnir i zato pokušavamo da tempiramo formu baš za takmičenje u Parizu. U Monte Karlu sam pobedio najboljeg tenisera na šljaci i to mi je dalo mentalnu snagu i veru u sebe. Ne događa se to svakog dana, Nadal retko gubi na šljaci", poručio je Đoković.
Prva Novakova prepreka biće Portugalac Žoao Soza.
Osim Đokovića i Nadala teško da bi neko drugi mogao da se umeša u bitku za trofej, ali opet, Rodžera Federera nikad ne bi trebalo otpisati, kao ni Ferera, Vavrinku, Marija...
U konkurenciji devojaka titulu brani Marija Šarapova, ali bez dileme favorit broj 1 je Serena Vilijams.
Svoju šansu iz prikrajka vrebaju bivše šampionke Na Li, Frančeska Skjavone ali i naše teniserke - Ana Ivanović i Jelena Janković. Možda čak i mlada Jovana Jakšić.
Srbija može da se nada borbi za trofej i u muškom dublu gde će Nenad Zimonjić igrati sa Danijelom Nestorom.
Nagradni fond ovogodišnjeg Rolan Garosa najveći je u istoriji i iznosi 22 miliona evra.
Dakle, budite uz kanale Radio-televizije Srbije i uživajte u sjajnom tenisu...
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар