Читај ми!

Košarkaši Srbije bez trzavica do četvrtfinala Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina

Mladi košarkaši Srbije pobedili su na Kritu reprezentaciju Ukrajine rezultatom 75:61 u osmini finala Evropskog prvenstva za igrače starosti do 20 godina.

Srbija je bez većih problema opravdala zvanje velikog favorita i u osmini finala Evrobasketa eliminisala Ukrajinu, najlošiju selekciju iz grupe C, koja još uvek ne zna za trijumf u Iraklionu.

Izabranici selektora Marka Marinovića nakon uvodnih koševa prevagnuli su u igri i došli do prednosti koju nisu ispustili do kraja susreta. Prvu četvrtinu okončali su sa pet poena razlike - 18:13.

U nastavku utakmice podigli su nivo igre i u dva navrata imali su 14 poena prednosti, prvo pri rezultatu 30:16, a potom 36:22. Druga deonica je takođe pripala Srbije, a ukupni rezultat je bio 38:28.

Treća četvrtina protekla je ujednačeno. Ukrajina je odigrala najbolju deonicu, ali je Srbija sačuvala prednost od 10 poena s poluvremena - 58:48.

Srbija je nastavila sa odličnom igrom, te je došla i do 16 poena prednosti, što je bila najveća razlika na meču 66:50. Do kraja, u nekoliko navrata su Marinovićevi igrači imali pomenutu dvocifrenu razliku.

Najefikasniji u sastavu Srbije bili su Lazar Gačić sa 21, sledili su ga Pavle Nikolić sa 14, a zatim Aleksa Ristić i Viktor Mikić sa po 12 poena, s tim što je Ristić upisao dabl-dabl učinak, jer je imao 11 asistencija. Nikoliću je nedostajao jedan skok za dabl-dabl. Luka Savanović je takođe postigao dvocifren broj koševa - 10.

U timu Ukrajine istakao se Maksim Kličko koji je postigao 19 poena, Jegor Suškin je duel završio sa 12 poena, a Ilija Liščina 11.

Reprezentacija Srbija će u četvrtak u četvrtfinalu Evrobasketa igrati protiv Španije, koja je ranije danas u osmini finala ubedljivo nadigrala selekciju Češke - 70:54.

Otkako je 1992. prvi put organizovano Evropsko prvenstvo za košarkaše starosti do 20 godina, Srbija (nekada pod nazivom Jugoslavija i Srbija i Crna Gora) osvojila je osam medalja - pet zlatnih i tri bronzane.

Poslednje odličje "orlovi" su zaslužili 2015. godine, kada su u finalu pobedili upravo Španiju.

понедељак, 21. јул 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом