Читај ми!

Dejvis se vratio na parket, Dalas konačno vezao dve pobede

Košarkaši Dalasa pobedili su na gostovanju ekipu Bruklina rezultatom 120:101 u NBA ligi, a na parket se vratio Entoni Dejvis.

Bar malo razloga za optimizam konačno su dobili navijači Dalasa. Prvi put nakon više od mesec dana Maveriksi su vezali dva trijumfa u NBA ligi, a tim desetkovan povredama dočekao je povratak Entonija Dejvisa.

Malerozan period za franšizu iz Teksasa počeo je u prvim danima februara, kada je Dejvis, u zamenu za Luku Dončića, iznenada stigao u Dalas i doživeo težu povredu već na svom debitantskom nastupu u novom dresu.

Mesec i po dana kasnije spisak povređenih igrača Dalasa samo malo je kraći od spiska onih koji su u stanju da igraju, ali makar je Dejvis ponovo na njemu.

Maveriksi su odigrali dominantnu partiju na gostovanju u Bruklinu. Čuvali su prednost tokom svih 48 minuta. Rutinski su i ubedljivo nadigrali Netse, a Dejvis je doprineo trijumfu sa 12 poena, šest skokova i tri asistencije. Za nešto manje od 27 minuta na parketu zabeležio je i ukradenu loptu i blokadu.

Čak sedmorica igrača Dalasa imala su dvocifren poenterski učinak. Nađi Maršal je bio najefikasniji sa 22 poena. Spenser Dinvidi i Pi Džej Vašington su ubacili po 16, a Brendon Vilijams 15 poena. Pratili su ih Kai Džons sa 13, Dejvis sa 12 i Maks Kristi sa 10 poena.

Dalas je sada deseti na tabeli Zapadne konferencije sa 35 pobeda, koliko imaju i Finiks i Sakramento, glavni konkurenti za poslednju poziciju koja vodi u plej-in.

Bruklin je nanizao četiri poraza i daleko je od zone plej-ina jer su samo Šarlot i Vašington lošiji na Istoku.

NBA liga, današnji rezultati:
Indijana - Minesota 119:103
Orlando - Lejkersi 118:106
Vašington - Toronto 104:112
Bruklin - Dalas 101:120
Nju Orlenas - Filadelfija 112:99
Denver - Čikago 119:129
Finiks - Milvoki 108:106
Sakramento - Boston 95:113

петак, 09. мај 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом