Читај ми!

Nikola Topić blizu povratka u Zvezdu

Mladi košarkaš Nikola Topić vratiće se sa pozajmice iz Mege u Crvenu zvezdu, preneli su beogradski mediji. Iz kluba sa Malog Kalemegdana nisu potvrdili informaciju, ali su naveli da će status talentovanog igrača biti poznat do kraja dana.

Mediji su naveli da je strateg crveno-belih Janis Sferopulos razgovarao sa Topićem nakon čega je doneta odluka o košarkaševom povratku među crveno-bele. Ističe se i to da su dogovor postigli i čelnici dva kluba. 

Odlaskom Šabaza Nejpira u Olimpiju Milano, pozicija plejmejkera u Zvezdi je u manjku, trenutno je pokrivaju Miloš Teodosić i Jago dos Santos.

Topić je letos kao pozajmljen igrač Zvezde zaigrao za Megu, a trebalo je da do kraja sezone ostane u ružičastima.

Mladi košarkaš u dresu Mege prosečno beleži 18,6 poena, 6,9 asistencija i 3,7 skokova po meču u ABA ligi.

Crvena zvezda u 14. kolu ABA lige igra protiv Igokee. Ekipa Janisa Sferopulosa trenutno zauzima prvo mesto u regionalnom takmičenju sa 12 pobeda i jednim porazom.

Raspored utakmica 14. kola ABA lige: 

Četvrtak: 
Cibona - Borac 19.00

Petak: 
Krka - FMP 17.00
Studentski centar - Split 19.00

Subota: 
Zadar - Budućnost 16.00
Mornar - Partizan 18.00
Crvena zvezda - Igokea 20.00

Nedelja: 
Mega - Cedevita Olimpija 12.00

Tabela ABA lige: 

1. Crvena zvezda 12-1
2. Cedevita Olimpija 10-3
3. Partizan 9-4
4. Igokea 9-4
5. Budućnost 8-5
6. Zadar 7-6
7. Studentski centar 7-6
8. Mega 6-7
9. Borac 6-7
10. Cibona 5-8
11. Split 4-9
12. FMP 4-9
13. Krka 3-10
14. Mornae 1-12

недеља, 28. децембар 2025.
3° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом