Dalas poražen uprkos odličnom Dončiću
Košarkaši Majamija nadigrali su Dalas sa 129:122 na svom terenu iako je slovenački reprezentativac Luka Dončić odigrao još jednu sjajnu partiju i bio najefikasniji igrač meča. Slična situacija je bila i u Nju Orleansu gde su domaćini nadigrali LA Kliperse sa 122:114 uprkos odličnoj igri Kavaji Lenarda.
Luka Dončić je meč završio sa čak 42 postignuta poena uz 10 skokova i osam asistencija, ali ga ostatak tima nije najbolje pratio pa su pretrpeli šesti poraz u poslednjih sedam utakmica i praktično ostali bez šansi za direktan plasman u plej-of.
U odličnoj timskoj igri najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džimi Batler sa 35 poena uz 12 asistencija i tri skoka, a odlično su ga pratili Kodi Zeler sa 20 poena i osam skokova, a Maks Strus i Kevin Lav su dodali po 18 poena.
I tim Nju Orleansa je bio siguran protiv LA Klipersa sa 122:114 iako je Kavaji Lenard odigrao jedan od efikasnijih mečeva ubacivši 40 poena.
Rasel Vestbruk je uz 24 poena imao i devet asistencija, ali je sve to bilo nedovoljno da izbegnu poraz.
Timsku igru domaćina predvodio je Brendon Ingram sa 36 poena uz osam asistencija i četiri skoka, a Jonas Valančijunas je dodao 23 poena i 12 uhvaćenih lopti, dok su Si Džej Mekolum i Marfi dodali po 19 poena.
Rezultati NBA utakmica:
Majami - Dalas 129:122
Nju Orleans - LA Klipers 122:114
Коментари