Cibona osvojila rekordnu devetu titulu u Kupu Krešimira Ćosića

Košarkaši Cibone osvojili su u Zagrebu Kup Hrvatske, pošto su u finalu pobedili Cedevitu Junior 86:66 (26:18, 19:13, 17:23, 24:12).

Košarkaši Cibone osvojili su rekordnu devetu titulu u Kupu Krešimira Ćosića i drugu uzastopnu nakon trijumfa u finalu nad ekipom Cedevite Junior.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Borna Kapusta sa 27 poena, uz osam asistencija i šest skokova, a Filip Bundović je dodao 17 poena.

U ekipi Cedevite najefikasniji bio je Jakov Mustapić sa 20 poena.

Crvena zvezda je šampion u Kupu Radivoja Koraća. Crveno-beli su u finalu savladali ekipu Mege 96:79. Zvezda je osvojila u nizu tri trofeja u Kupu, a ukupno imaju devet titula u ovom takmičenju, što predstavlja rekord u Srbiji, budući da je Partizan osam puta bio prvak.

Kup Slovenije ove godine pripao je timu Cedevita Olimpije, dok je u Crnoj Gori u nacionalnom kupu trijumfovala Budućnost.