Читај ми!

Stefanović: Rezultatski imperativ nećemo imati

Rezultatski imperativ nećemo imati jer igramo protiv ekipe koja je dominantna u dosadašnjem delu prvenstva i u Evrokupu, izjavio je trener košarkaša FMP-a Nenad Stefanović pred duel sa Partizanom u ABA ligi.

Utakmica osmog kola regionalnog takmičenja igra se u subotu od 19 sati u dvorani Aleksandar Nikolić.

"Već sam rekao nakon prethodne utakmice i pobede nad Zadrom da će ovo za nas biti najlakša utakmica. To sam rekao u kontekstu da smo iza sebe imali dve ili tri utakmice gde smo morali da pobedimo, a da sada tu vrstu pritiska definitivno nećemo imati. Rezultatski imperativ nećemo imati jer igramo protiv ekipe koja je dominantna u dosadašnjem delu prvenstva i u Evrokupu, a naročito u ABA ligi gde su na domaćem terenu u svakoj utakmici pokazali silu", rekao je Stefanović za klupski sajt.

FMP je u seriji od pet pobede u ABA ligi, dok je tim Željka Obradovića neporažen u prethodnih šest kola.

"Odlično su popunjeni na svim pozicijama, sa veoma kvalitetnim igračima - Panterom i Ledejom koji u svakom momentu individualnim kvalitetom mogu da prelome utakmicu. Sa te strane, za našu mladu ekipu je to najveći izazov do sada i što se tiče protivnika, ali i što se tiče popunjenosti tribina. Radujemo se utakmici, želimo da uživamo jer smo svojim igrama zaslužili tu priliku. Stanje na tabeli je takvo da je Partizan prvi, a mi na deobi druge pozicije zahvaljujući možda i nekim neočekivanim pobedama. Želimo da damo svoj maksimum i da vidimo gde smo trenutno u odnosu na Partizan", istakao je Stefanović.

Prvotimac FMP-a Dimitrije Nikolić kaže da je meč sa partizanom veliki izazov.

"Prošle nedelje smo uspeli da prevaziđemo zdravstvene probleme i dobijemo još jednu utakmicu u nizu. Sledi nam gostovanje protiv jedne od najkvalitetnijih ekipa u ligi. Pokazali su u dosadašnjem toku sezone veliki kvalitet i nemaju poraz ni u jednoj zvaničnoj utakmici. Biće to veliki izazov za našu mladu ekipu. Igraćemo bez pritiska, spremamo se kao za bilo koju drugu utakmicu i nadamo se što boljem rezultatu", istakao je Nikolić.

четвртак, 26. март 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом