ABA izabrala najbolju petorku – jedan igrač Zvezde, dvojica iz Mege
Regionalna ABA liga izabrala je najbolju petorku posle završenog ligaškog dela sezone. Nju čine Džordan Lojd, Filip Petrušev, Marko Simonović, Jaka Blažič i Nikola Ivanović.
Posle proglašenja Filipa Petruševa za najkorisnijeg igrača ligaškog dela ABA lige, poznati su i članovi najbolje petorke takmičenja.
Crvena zvezda, koja je u ligaškom delu imala najbolji skor i sa prvog mesta će u plej-of, ima jednog predstavnika, a to je Amerkanac Džordan Lojd.
Jednog predstavnika ima i drugoplasirana Budućnost, svoje mesto među najboljima zauzeo je Nikola Ivanović.
Cedevita Olimpija je u poslednjem kolu ostala bez doigravanja, ali je Jaka Blažič deo najbolje petorke regionalne lige.
Ekipa Mega Sokerbeta jedina je koja ima dva predstavnika u najboljoj petorci Jadrana - Filipu Petruševu društvo pravi saigrač Marko Simonović.
Najviše glasova, 16,2 odsto, imao je Petrušev, te Lojd sa 15,8, Blažič 14,8, dok je Simonović osvojio 8,2 odsto glasova, a Ivanović 6,8.
U ABA ligi predstoji plej-of, a za mesto u finalu boriće se Crvena zvezda i Igokea, odnosno Budućnost i Mornar.
Коментари