Živković izbacio Benfiku, PAOK u plej-ofu

Fudbaleri PAOK-a savladali su Benfiku sa 2:1 i plasirali se u plej-of Kvalifikacija za Ligu šampiona. Dinamo iz Kijeva bolji od AZ Alkmara. Gent savladao Rapid iz Beča.

PAOK je uspeo da izbaci Benfiku, drugi gol za Grke postigao je Andrija Živković pojačanje ekipe iz Solun koji je stigao upravo iz Benfike.

Domaćin je poveo 63. minutu. Akpom je u petercu pornašao Janulisa koji preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju.

PAOK je do 2:0 došao u 75. minutu. Janulis je uposlio Živkovića na desnoj strani. Andrija je ušao u šesnaesterac, prevario čuvara, a potom i golmana Benfike.

Gosti su uspeli da ublaži poraz u četvrtom minutu nadoknade vremena. Almeida je centrirao iskosa sa desne strane, najviši u skoku bio je Silva i glavom pogodio gol.

PAOK će u borbi za grupnu fazu Lige šampiona igrati protiv Krasnodara.

Dinamo iz Kijeva je savladao AZ Alkmar sa 2:0. Golove za domaćina su postigli Rodrigez u 49. minutu i Šaparenko u 86. Kijevljani će u plej-ofu igrati protiv Genta koji je večeras bio bolji od Rapida iz Beča - 2:1.