Švajcarci dali dozvolu za fudbal, naravno bez publike
Švajcarska fudbalska liga dobila je "zeleno svetlo" za nastavak prvenstva 8. juna, pod uslovom da se utakmice igraju bez gledalaca na tribinama. Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra 13 kola, a na vrhu tabele sa istim brojem bodova su Sent Galen i Jang Bojs.
U okviru ublažavanja mera u borbi protiv koronavirusa, počevši od 11. maja biće dozvoljeni treninzi u grupama sa više od pet osoba za vodeće sportove.
Švajcarsko fudbalsko prvenstvo, kao i u većini evropskih zemalja, prekinuto je sredinom marta. Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra 13 kola, a na vrhu tabele sa istim brojem bodova su Sent Galen i Jang Bojs.
U toj zemlji su svi događaji na kojima se okuplja veliki broj ljudi i dalje zabranjeni do kraja avgusta.
To se odnosi i na atletski miting Dijamantske lige koji je 20. avgusta trebao da bude održan u Lozani.
Коментари