Dankinje prejake

Srpske rukometašice porazom počele Evropsko prvenstvo. Slabo prvo poluvreme. Danska - Srbija 25:20 (14:6). Protiv Španije u četvrtak.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije Danske sa 20:25 (6:14), u prvom kolu takmičenja u Grupi A na Eropskom prvenstvu u Danskoj i Norveškoj.

U pobedničkoj ekipi najefiksnija je bila Maibrit Kvisgard sa četiri pogotka, dok je čak šest igračica Danske postiglo tri gola. U reprezentaciji Srbije Andrea Lekić postigla je sedam golova, od toga tri iz penala.

Rukometašice Srbije nisu uspele da naprave iznenađenje protiv Danske, koja je igrala na svom terenu u Alborgu.

 

Pred prepunim tribinama gledalaca koji su navijali sa protivnika, Srbija je loše počela utakmicu i loše odigrala prvo poluvreme. U drugom poluvremenu igrala je mnogo bolje, ali nije uspela da nadoknadi propuste iz prvog dela meča.

Narednu utakmicu Srbija će igrati u četvrtak, 9. decembra, sa Španijom u 18.45.

Rezultati utakmica prvog kola takmičenja po grupama

Grupa A:
Španija - Rumunija 26:30 (10:15)
Danska - Srbija 25:20 (6:14)

Grupa B:
Crna Gora - Rusija 24:22 (10:15)
Hrvatska - Island 35:25 (19:12)

Grupa C:
Nemačka - Švedska 25:27 (14:12)
Ukrajina - Holandija 13:25 (8:13)

Grupa D:
Mađarska - Slovenija 28:19 (16:10)
Norveška - Francuska 33:22 (19:10)

Број коментара 22

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 06. јул 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом