Odbojkašice Srbije osvojile bronzu

Odbojkašice Srbije osvojile su bronzanu medalju na Evropskim igrama u Bakuu. U borbi za treće mesto savladale su domaću selekciju Azerbejdžana sa 3:2 (21:25, 25:19, 17:25, 25:14, 15:9).

Velika borba u pet setova pripala je odbojkašicama Srbije. Naše devojke dva puta su morale da jure prednost u setovima, ali su na kraju preokrenule rezultat posle veoma nezvesne završnice i meča koji je odlučen posle više od dva sata igre.

Izabranice Zorana Terzića imale su više živaca i snage u odlučujućem petom setu, kada je Brankica Mihajlović u ključnim trenucima preuzela odgovornost i sa nekoliko odličnih smečeva donela treće mesto Srbiji.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Milena Rašić sa 17 poena, Jovana Stevanović je dodala 13, a Marta Drpa imala je 12.

Tim Srbije na Evropskim igrama u Azerbejdžanu je do sada osvojio 15 medalja, od čega osam zlatnih, četiri srebrne i tri bronzane.

 

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 16. мај 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом