среда, 11.05.2011, 13:34 -> 14:30
štampajLiverpul posluje sa gubitkom
Liverpul u gubitku od 20 miliona funti za period od avgusta 2009. do jula 2010. godine. Otkaz Benitezu koštao osam miliona. Od prodaje igrača „crveni“ u plusu 23 miliona, dok klub na administrativne troškove, što uključuje i plate fudbalera, godišnje troši 182 miliona.
Liverpul je objavio da u prošloj godini ima gubitak od 20 miliona funti. Te brojke odnose se na period od avgusta 2009. do jula 2010. godine, kada je klub bio u vlasništvu Toma Hiksa i Džordža Džileta.
Lokalni list u Liverpulu ekskluzivno je otkrio da su „crveni" platili 17,7 miliona kamate u 2010. godini, dok se za tekuću godinu očekuje da za istu namenu bude potrošeno oko 3 miliona.
Treba napomenuti da je samo otkaz Rafaelu Benitezu koštao osam miliona. Prihodi su povećani za sedam miliona (sa 177 na 184 miliona), što ne uključuje prihod od novog spoznora na dresu, kojim će klub dobiti 81 milion.
Od prodaje igrača, Liverpul je u plusu 23 miliona funti, za šta je najviše zaslužan transfer Ćabija Alonsa u madridski Real. Dobitak od medija povećan je za 5 miliona, tako da klub inkasira oko 80.
Na kraju, administrativni troškovi povećani su sa 162 na 182 miliona funti, uglavnom zahvaljujući povećanim platama i pojačanim ugovorima igrača.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар